הפלאשמורה הממתינים בגונדר
הפלאשמורה הממתינים בגונדר צילום: מרים אלסטר, פלאש 90

43 עולים בני קהילת הפלאשמורה יעלו בשבוע הבא לישראל, על פי החלטת הממשלה שהתקבלה לפני כשבוע וחצי על העלאתם לישראל של 398 מבני הקהילה.

כזכור, החלטת הממשלה התקבלה למרות קביעתו של היועץ המשפטי לממשלה, ד"ר אביחי מנדלבליט, כי קיימת מניעה משפטית לקבל את ההחלטה במועד זה.

על פי הדיווח בחדשות 12 שר הקליטה יואב גלנט יטוס ביום שני הבא לאדיס אבבה, שבוע בלבד לפני הבחירות, יחד עם גדי יברקן, שר התקשורת דודי אמסלם וח"כ לשעבר אברהם נגוסה למטרת העלאתם של 43 העולים לארץ.

בפתח ישיבת הממשלה בה התקבלה ההחלטה אמר נתניהו, "הממשלה תאשר הבאת לישראל של עוד 400 עולים מאתיופיה. אני גאה שבכהונותיי כראש ממשלה הבאתי ארצה אלפים מעולי אתיופיה. לצד זה אנחנו מחויבים לשילובם המלא בחברה הישראלית ויש לכך תוצאות יפות בהשכלה הגבוהה בחינוך ובדיור. כמובן שאנחנו נמשיך לפעול בארץ בכל הכוח נגד ביטויי גזענות, בכל מקום, ובוודאי בכל חלק של הממשלה וגם של הציבור".

"אנחנו יוצאים נגד זה, אנחנו מבינים באמת את התחושות של בני ובנות העדה. מעת לעת, מדי כמה שבועות, כינסתי כאן ישיבה של שרי הממשלה כדי לטפל בכל הצרכים אבל קודם כל בצורך היסודי הזה - להבין כיצד הם מרגישים, לשנות את הגישה הציבורית ולעמוד באמת בצורה הכי ברורה נגד כל ביטוי של גזענות בכלל ומול אחינו ואחיותינו בפרט", הוסיף נתניהו.