הרב גינזבורג
הרב גינזבורגצילום: גל עיני

הרב יצחק גינזבורג, ראש מוסדות 'גל עיני' ונשיא תנועת 'דרך חיים', קורא לתלמידיו, בפעם הראשונה, לפעול להצלחת "גוש הימין" בבחירות הקרובות.

במערכות הבחירות הקודמות דיבר הרב גינזבורג על חובת ההצבעה, וכתב "כהוראת הרבי מליובאוויטש, על כל אחד ואחת להצביע ל"מפלגה החרדית ביותר", והיינו מפלגה שדוגלת במצעה בשלש השלמויות - שלמות העם, שלמות התורה ושלמות הארץ".

בעבר הורה הרב גינזבורג כי יש להצביע רק למפלגה ש"יש לה סמכות רבנית", אך כעת הוא מדבר בנוסף על התגייסות למען גוש הימין בכללו.

במכתב שהופץ היום (שלישי) אל תלמידיו, כותב הרב גינזבורג כי מערכת הבחירות הנוכחית היא קריטית, "על כפות המאזניים עניינים חשובים הנוגעים לעם ישראל, תורת ישראל וארץ ישראל". והוא מורה לתלמידיו לפעול להביא מצביעים לקלפיות לאחת ממפלגות גוש הימין, באשר היא.

במכתבו, מסתמך הרב גינזבורג על דעתו הידועה של הרבי מליובאוויטש בכל מערכת בחירות, "למרות שאנו מצפים להנהגה תורנית אמתית, יש ליטול חלק במערכת הבחירות הנוכחית. ועל אחת כמה וכמה בזמן בו נדרשת הכרעה בין הגוש הנוטה לנאמנות לערכי עם ישראל לבין הגוש הכולל גם את המתנגדים ליחודו של עם ישראל, לתורת ישראל ולארץ ישראל, ואף מוכן להסתמך על קולותיהם של שונאי ישראל מובהקים".

מעבר לחובת ההצבעה באופן אישי, קורא הרב גינזבורג להצטרף ליוזמה ברוכה לצאת לשטח - בימים הסמוכים לבחירות וביום הבחירות עצמו - ולעורר יהודים לצאת ולהצביע. "לדעת מביני דבר, ניתוח התוצאות מהסיבובים הקודמים מלמד שאי-ההכרעה במערכות הקודמות, וסכנת הכשלון הפעם, טמונים ב'תרדמה' של השטח היהודי בערים שנוטות לימין – וממילא שם גם טמון הסיכוי לנצחון ולהכרעה", הוא מנמק את קריאתו.

לסיום, כותב הרב גיזנבורג כי זו "הזדמנות פז" להפגש עם הציבור הרחב "להרבות באהבת ישראל ובהתעוררות הלב בכל ענייני היהדות".