יועצו של נתניהו נתן אשל: "אין טעם להפעיל את דרוקמן שמוקמן"

הקלטת שיחה שהתנהלה בין מקורבו של נתניהו לאיתמר בן גביר חושפת את דעתו של אשל על הרב דרוקמן ואת עומק איבתו של נתניהו לבנט.

ערוץ 7 , כ"ג בשבט תש"פ

נתן אשל
נתן אשל
Photo by Hadas Parush/Flash90

הקלטת שיחה שנערכה לאחרונה בין איש סודו של ראש הממשלה בנימין נתניהו, נתן אשל, לבין יו"ר "עוצמה יהודית", איתמר בן גביר, פורסמה הערב (שלישי) בחדשות 12.

בהקלטה נשמע אשל מסביר לבן גביר מדוע לדעתו לא היתה תוחלת בלחצים על בנט לצרף לרשימת ימינה את בן גביר, תוך שהוא מזלזל בזקן רבני הציונות הדתית הרב חיים דרוקמן.

"אמרתי לביבי, אין טעם להפעיל את דרוקמן, שמוקמן" נשמע אשל אומר.

השיחה חשפה בנוסף כי לדברי אשל, ראש הממשלה סבור שיום לאחר הבחירות בנט, שקד וסמוטריץ' יצטרפו לממשלה בראשות כחול לבן, אם רק ינתנו להם תיקי המשפטים, הביטחון והתחבורה.

עוד נחשף בשיחה עומק האיבה שרוחש ראש הממשלה ליו"ר ימינה בנט, כאשר אשל אמר לבן גביר, "נתניהו יהיה שמח אם אתה תעבור ובנט לא".

נתן אשל יועצו של ראש הממשלה בנימין נתניהו, הגיב בערוץ 7 לפרסום השיחה שקיים עם יו"ר עוצמה יהודית איתמר בן גביר, וטען כי היא מוכיחה את מה שאמר מוקדם יותר, שבן גביר איננו מתכוון לפרוש מהתמודדות גם אם ידע בוודאות שאיננו עובר את אחוז החסימה.

"בן גביר הורס את מחנה הימין ומעשיו מוכיחים את מה שאמר", טען אשל, "גם אם בן גביר ישאל היום אם יפרוש כשידע בוודאות שלא עובר - יענה שלא".

אשל הדגיש, כי הבעיה היא שבן גביר אכן מתכוון לרוץ עד הסוף, למרות שהוא יודע שאין לו כל סיכוי לעבור, "הוא אמר ואומר שיעשה זאת גם בעוד 13 יום".

אשל הבהיר כי לא הייתה לו שום כוונה לפגוע ברב דרוקמן, "ברור שאני ממעריציו של הרב דרוקמן. הכוונה היתה ברורה שלא הוא ולא אחרים ימנעו את המהלכים של בנט. זה סלנג דיבור".

בליכוד הגיבו לחשיפת השיחה בין איתמר בן גביר לבין יועצו של נתניהו, נתן אשל, ומסרו: "בן גביר אף פעם לא עבר וגם לא יעבור את אחוז החסימה. אסור לבזבז עליו אפילו קול אחד!".

שר הביטחון נפתלי בנט הגיב לפרסום השיחה, בה נאמר כי נתניהו מעדיף שבן גביר יעבור את אחוז החסימה ובנט לא. "לא נתקוף בתוך מחנה הימין", צייץ בנט, "כל יום אני נשאל אולי 20 פעם מדוע איננו 'משיבים אש' לליכוד שתוקף אותנו. התשובה פשוטה: כי זה יפגע במחנה הלאומי ויקטין את סיכויינו להגיע ל61 מנדטים".

"מי שהכי ישמח שראש ממשלה ושר הביטחון יתקוטטו הם נסראללה והנייה. לא ניתן להם את התענוג. הצביעו טב-ימינה", חתם בנט.