סאיב עריקאת
סאיב עריקאת צילום: Amir Levy/Flash90

סאיב עריקאת, מזכיר הוועד הפועל של אש"ף, קורא למדינות אירופה וחברות אמריקניות ותאילנדיות להפסיק מיידית את הפעילות שלהן בהתנחלויות "הקולוניאלסיטיות והבלתי חוקיות".

עריקאת קיים מפגשים (שלישי) עם הקונסולים הבריטי והצרפתי ונציג הולנד ומסר להם מכתבים רשמיים בנושא זה לשרי החוץ של מדינות אלה.

סוכנות הידיעות הפלסטינית הרשמית "וופא" דיווחיה, כי עריקאת שלח איגרות דומות גם לשרי החוץ של לוקסמבורג ותאילנד ולשש חברות אמריקניות, בהן צוין כי הפעילות בהתנחלויות הנמצאות ב"שטח מדינת פלסטין" הינה "מנוגדת לחוק הבינלאומי.

עוד ציין עריקאת, כי העולם דחה את עסקת המאה ומתן לגיטימציה להתנחלויות, לסיפוח ולקביעת עובדות בשטח בהזהירו, כי חברות שתמשכנה לפעול בהתנחלויות עלולות להתמודד עם כתבי אישום שיוגשו נגדן בבתי הדין הבינלאומיים.

הוא האשים את הממשל האמריקני וממשלת ישראל ביישום מדיניות של כוח ותכתיבים בעוד "מדינת פלסטין" והקהילה הבינלאומית נשענות על ההיגיון, החוק והעיקרון של יישוב סכסוכים בדרכי שלום.

עריקאת קרא לכנס ועידה בינלאומית לשלום על בסיס החוק הבינלאומי, הלגיטימיות הבינלאומית ויוזמת השלום הערבית כדי לשים קץ לכיבוש הישראלי ולממש את עצמאות מדינת פלסטין בגבולות 1967 שבירתה ירושלים המזרחית ויישוב סוגיות הסדר הקבע בהסתמך על החלטות המוסדות הבינלאומיים.

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו