מתקפה בשמאל על איילת שקד: "מרשעת"

ח"כ שקד הבטיחה לבטל את החובה להפריש פנסיה לעובדים זרים בחקלאות. מנכ''ל הקרן החדשה לישראל: ''האישה הזו היא פשוט רוע טהור''.

ערוץ 7 , כ"ד בשבט תש"פ

איילת שקד
איילת שקד
צילום: דוברות

הבטחת הבחירות של ח"כ איילת שקד (ימינה) עוררה כעס בשמאל, שמיהר להאשים באכזריות וברוע לב את שרת המשפטים לשעבר.

שקד ביקרה אתמול (שלישי) במושב עין יהב בערבה, והבטיחה לבטל את החובה שמוטלת על חקלאים לשלם פנסיה לעובדים הזרים. "חקלאי ישראל קורסים תחת הנטל של העסקת העובדים הזרים. אנחנו בימינה מתחייבים לשנות את התנאים. נתחיל מביטול הפנסיה", אמרה שקד.

''למה חקלאים צריכים לשלם פנסיה לעובדים שבארץ המוצא שלהם לא מקבלים פנסיה? הם מרוויחים כאן פי חמישה מארץ המוצא שלהם. יש עוד הרבה מה לתקן. זאת רק דוגמא. תצביעו ימינה ואנחנו נפעל עבורכם", הוסיפה חברת הכנסת.

מנכ''ל הקרן החדשה לישראל, מיקי גיצין, תקף: ''למה רק פנסיה? בוא נלך ישר לעבדות, מי אמר שחייבים לשלם לעובדים זרים. האישה הזו היא פשוט רוע טהור, אין בה נים יהודי בטח לא אנושי''.

איש השמאל יאיר יאיא גליק הגיב: ''בפעם ה-18734 שכחה מה זה להיות יהודי. זאת לא היהדות שלי''.

כתב ''הארץ'' חיים לוינסון עקץ את שקד: ''יהודי מרוויח פי חמישה לפחות ממה שהוא מרוויח בארץ המוצא שלו. חקלאי אירופה קורסים תחת נטל העסקתם, נפעל לביטול פנסיה חובה ליהודים''.

היועץ האסטרטגי שי ניב השתלח: ''כולה ביטול פנסיה, זה לא שהחלטנו שמילת נשים זה סבבה ואז גם דאגנו שהיועץ לשעבר יכתוב על זה מאמר. אין על הגאונות של שקד - גם הדמות הכי מרשעת בפוליטיקה הישראלית וגם הכי מחובקת בתקשורת''.