איומים על יהודה גליק בתחנת המשטרה

חוקר הטיח בחבר הכנסת לשעבר: "אם תמשיך להשמיץ את המשטרה נוציא חומרים עליך". במשטרה חושדים - גליק גנב מסמך מתיק החקירה נגדו.

ערוץ 7 , כ"ד בשבט תש"פ

יהודה גליק
יהודה גליק
צילום: חזקי ברוך

חבר הכנסת לשעבר יהודה גליק נחקר במשטרה הבוקר (רביעי), בפעם השלישית ביממה האחרונה.

עם יציאתו מתחנת המשטרה סיפר גליק כי המשטרה מנסה "לנפח" טעות אנוש שלו, על מנת ליצור לו דמוניזציה וכדי לחפות על האפליה החמורה שהיא נוהגת כלפי יהודים בהר הבית.

"לא ניתן למשטרה להסיט את הנושא מהעיקר והוא ההתייחסות המשפילה שהמשטרה נוהגת לעיתים קרובות מידי כלפי יהודים בהר הבית", מסר גליק.

גליק סיפר כי במהלך חקירתו איים עליו החוקר כי אם ימשיך להשמיץ, כלשונו, את המשטרה היא תדליף חומרים מהחקירה כדי לכאורה להביך אותו.

לדברי גליק כל מה שמעניין את המשטרה זו התדמית שלה, ''לא חקר האמת, לא זכויות אדם, רק לכסות על מעצר השווא שלי אתמול.

''אני אמשיך במאבק שאין צודק ממנו להפוך את הר הבית לבית תפילה לכל העמים בלי אפליה כלפי אף אחד וכלשונו של הנשיא טראמפ בעסקת המאה Temple Mount for All. אני קורא לציבור מהארץ ומהעולם להצטרף לקמפיין העולמי שאנו משיקים ב"שלום ירושלים" הכולל פרסום פוסטים עם האשטאג #TemplMount4all", אומר גליק.

גליק הוסיף כי "בפעם הקודמת שמשטרת ישראל יצאה במבצע דמוניזציה כלפי יהודה גליק התנועה האיסלמית קלטה את המסר וזה נגמר בניסיון התנקשות בחיי. אני ממש מקווה שמישהו במשטרה יעצור את המהלך המסוכן והמטריד הזה לפני שיהיה מאוחר מידי. חשוב להחזיר את משטרת ירושלים למקום הטוב שהיא היתה בו במשך הרבה שנים בפיקודו של ניצב יורם הלוי".

עו"ד עדי קידר מארגון חוננו אשר מייצג את גליק תקף את התנהלות המשטרה: "משטרת ישראל מפגינה שוב התנהגות אימפולסיבית ובעיתית והכל לאור העובדה שהמעצר המוקדם היה מעצר שווא שהביך את משטרת ישראל. מהרגע הראשון היה ניתן למנוע את כל האירוע המיותר הזה אם אתמול אחה"צ היו מרימים טלפון ושואלים את גליק, האם בטעות מסמכים שהיו בתיק החקירה נלקחו בידו, במקום זה הם רצו לבית משפט, ביצעו חיפוש ומעצר מיותר. חבל".

תגובת המשטרה: ''הטענות שהועלו בכתבה מופרכות מיסודן''.

כאמור, זו החקירה השלישית של גליק ביממה האחרונה. הוא עוכב לחקירה גם אמש ושוחרר בערבות בשעה 04:00 לפנות בוקר. במשטרה חושדים כי גליק גנב מסמכים מתיק החקירה שלו אתמול בבוקר, בעת שנחקר לאחר מעצרו בהר הבית.

בשעה 23:30 אמש הגיעו שוטרים לביתו של גליק וערכו חיפוש בכל הבית, "החיפוש בעיצומו, כל הבית, באיפור של הילדה, במכונת הכביסה", תיאר גליק בחשבון הטוויטר שלו. ''שוטרים בבית בחצות הלילה אחרי יום שלם של טרטורים''.

נזכיר כי אתמול בשעות הבוקר נעצר גליק במהלך סיור בהר הבית עם שני חברי קונגרס אמריקנים, לאחר שהשוטרים במקום טענו כי הלך לאט מידי בשטח ההר. הוא נחקר מספר שעות ואז שוחרר. אמש כאמור פשטו שוטרים על ביתו והוא נלקח לחקירה נוספת.

ממשטרת ישראל נמסר לפנות בוקר: ''הלילה ביצעה המשטרה חיפוש על פי צו של בית משפט ועיכבה לחקירה את החשוד שהפר אתמול בבוקר את הסדר בהר הבית, וזאת בגין עבירות של שיבוש הליכי משפט וגניבה.

''אתמול, בסיום החקירה של החשוד עלה החשד כי הוא גנב חומרי חקירה טרם יציאתו מחדרי החקירות, ובעקבות החשדות פנתה המשטרה לבית המשפט שאישר את בקשתה לצו חיפוש בביתו של החשוד. בהמשך הערב הגיעו שוטרים לביתו והמתינו עד הגעתו בשעות הלילה, ערכו חיפוש במקום ועיכבו את החשוד לחקירה שבסיומה שוחרר בתנאים''.