חברי ימינה במרום הגליל
חברי ימינה במרום הגלילצילום: דוברות

מועמדי ׳ימינה׳ ממשיכים בשרשרת המפגשים עם החקלאים. בסיור שערכו בצפון נפגשו נציגי החקלאים ומגדלי הבקר ממרום הגליל עם שרת המשפטים לשעבר ח״כ איילת שקד, ח״כ אופיר סופר ומועמדת הרשימה שירלי פינטו והצהירו על תמיכתם בימינה.

במהלך המפגש שטחו החקלאים בפני חברי ימינה את האתגרים הרבים עימם הם מתמודדים. בין הנושאים שעלו במפגש הוא החשש מפירוק התכנון בענף הביצים, פערי תיווך ותנאי העובדים הזרים.

החקלאים שיבחו את ח''כ סופר, תושב מרום הגליל בעצמו על כך שהוא משמש כנציג נאמן של האזור ודואג לחקלאות.

ח״כ שקד אמרה במפגש כי אין שר שהתערב לטובת החקלאים יותר ממנה. "מפלגת ימינה מחוייבת לחקלאות והחקלאים שנמצאים כאן. חקלאות היא ערך. יצאתי באומץ כנגד התנאים הסוציאליים של העובדים הזרים על מנת להקל על החקלאים. יש לכם החקלאים אותי ואת אופיר שהוא נציג אזורי ואתם צריכים לחזק אותנו. בנוסף השר בנט וכל המפלגה עומדים לצד מגדלי הבקר במאבק מול הרשות הפלסטינית״.

ח״כ סופר הוסיף: ״חקלאות זו התיישבות והתיישבות זו ציונות. מי שהגיע לכאן לפני 70 שנה ליישב את הגליל, בקעת הירדן והנגב אנחנו נדאג לו ואנחנו מחוייבים לו. אני כבן מרום הגליל מחוייב להתיישבות. דין שתולה כדין אלון מורה. כפי שנשקיע בהתיישבות באלון מורה כך נשקיע ויותר בהתיישבות בגליל ובנגב. אין באזור מרום הגליל הרבה מקומות תעסוקה ומקור הפרנסה העיקרי הוא חקלאות. ואני אדאג לחזק ולפתח אותו״.

מוטי אלקבץ ממועצת הלול אמר למועמדי ימינה "אנחנו מחויבים להילחם עבור אופיר כבן האזור. אני יודע כמה אופיר משקיע בסיוע לנו כחקלאים והוא בין הבודדים שעושים זאת. חקלאות זה נכס אסטרטגי ולצערי לא כולם רואים זאת''.

אלקבץ גם דחה את המתקפות על השרה שקד ואמר "תנאי התעסוקה של העובדים הזרים הם מהטובים בעולם".

החקלאית דבורה אדלר הוסיפה ואמרה, "יש אפשרות להחריג את תנאי העובדים הזרים. אין שום צורך בתשלום פנסיה, הם מקבלים פה תנאים מקסימליים. אני מחזקת את ימינה ואת אופיר סופר בפרט כי הוא נציג נאמן ואותנטי של מרום הגליל".