רון טל ודגן בשומרון
רון טל ודגן בשומרון צילום: רועי חדי

יושב ראש חברת החשמל האלוף במיל' יפתח רון טל סייר בשומרון עם ראש המועצה האזורית שומרון יוסי דגן ונועד איתו לפגישת עבודה בנושא תכנון תשתיות החשמל.

במהלך הסיור שוחח דגן עם רון טל על תוכנית החומש שמקודמת על-ידי שר האנרגיה יובל שטייניץ, יו''ר חברת חשמל ובתיאום עם המועצה האזורית שומרון ומועצות נוספות ביו"ש.

רון טל הודיע כי הוא מקדם תוכניות חומש גם בהתאם לתוכנית המאה שצפויה להגדיל באופן משמעותי את כמות האוכלוסייה ביהודה ושומרון.

''ביקרתי היום באזור השומרון, בכל רכס איתמר, זה היה ביקור מרגש, לראות את ההתיישבות, ציונות אמיתית, ובסופו של דבר זה הביטחון האמיתי של כולנו", אמר רון טל.

''אני כמח"ט חטיבה 500, שירתתי כאן, הייתי אחראי על כל המרחב הזה במשך שנתיים, אני רואה שהאזור הזה היום מיושב על ידי יהודים, וזה מאוד מאוד מרגש אותי, באתי לביקור מקצועי, החלק שלנו הוא לאפשר כאן לכל ישראלי להתיישב פה, לקבל את התנאים המתאימים לו, ובין השאר גם תשתית חשמל רצינית יציבה איכותית, וזה מה שאנחנו נעשה. יש לנו תוכניות, אנחנו יודעים מה אנחנו נדרשים לעשות, ובשיתוף פעולה יוצא מן הכלל אנחנו גם נציג את ההישגים האלו. זה לא חזון ארוך טווח, זה יקרה ממש בתקופה הקרובה".

עוד הוסיף רון טל: "לא אני קבעתי את דיל המאה, אבל אני צריך להבטיח, שאם יש את דיל המאה תשתיות החשמל יאפשרו אותו".

ראש מועצת שומרון יוסי דגן הודה ליו"ר חברת החשמל, ''יפתח רון טל היקר מכיר את האזור עוד מהתקופה שהיה מח''ט. אנחנו עובדים עם אנשי חברת החשמל גם בשגרה וגם בחירום, תמיד נהנים לעבוד ביחד ומברכים על התוכניות, על העבודה המשותפת.

''התכנון שגם השר שטייניץ וגם יו''ר חברת חשמל ואנחנו עמלים עליה, זו הסתכלות קדימה וזו דוגמא להתנהלות נכונה שצריכה להיות בכל המשרדים. היעד האסטרטגי הוא מיליון אזרחים בשומרון, ולכך אנו חותרים".

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו