טבח ברשת יוחננוף: "המשגיח אמר שאני מתחזה ליהודי"

טבח בסניף הרשת ברחובות סיפר כיצד קיבל הוראה מהמשגיח כי אסור לו להיכנס לשטח המטבח ברשת וטען: "הסיבה היא שנאה כלפי רוסים".

ערוץ 7 , כ"ה בשבט תש"פ

אילוסטרציה
אילוסטרציה
פלאש 90

יורי לוגביננקו, טבח בסניף רשת "יוחננוף" ברחובות, סיפר בריאיון ל"שש – אמנון לוי" בחדשות 13 על האירוע במהלכו הורחק על ידי משגיח הכשרות בסניף מהמטבח בו הוא עובד.

לוגביננקו טען בראיון כי אין כל ספק בשאלת יהדותו, וכי הסיבה למעשה של המשגיח איננה דאגה לנהלי הכשרות אלא שנאה כלפי רוסים.

לדבריו, משגיח הכשרות הגיע למקום ודרש ממנו מספר דברים והוא בתגובה ענה לו שזהו תפקידם של אחרים. "הוא לא אהב את התשובה שלי. הוא ביקש תעודת זהות ואמרתי לו שהוא יכול לגשת למשרדים ולקחת את המסמכים שלי", סיפר לוגביננקו.

"למחרת, כשהגעתי אמרו לי שיש הוראה מהמועצה האזורית רחובות שעל פיה אני לא יכול להיכנס למטבח החם ומותר לי להיכנס אך ורק למחלקת הירקות", הוסיף.

לדבריו, "בהמשך קיבלתי הוראה שאסור לי להיכנס לשטח המטבח בכלל ועליי לחכות רק בחוץ, באוטו. המשגיח אמר לכולם שיש ספק שהרוסי הוא יהודי ואמר במפורש שאני מתחזה ליהודי".

מרשת יוחננוף נמסר, "הרשת דוגלת בחופש תעסוקתי ללא אפליה. עם זאת, אנו כפופים להוראות הרבנות בנוגע להלכות כשרות. הרשת פעלה ופועלת למען העובד והביאה להחזרתו לתפקיד".

מרבנות רחובות נמסר, "לא נמנע מהעובד להמשיך בעבודתו במטבח והוא התבקש עד לסיום הבירור לעבוד בפס הקר. העסק בחר להורות לעובד שלא להגיע לעבודה עד לסיום הבירור".