המחבלים שמטו את הבקת"בים מרוב בהלה
המחבלים שמטו את הבקת"בים מרוב בהלה צילום: דובר צה"ל

לוחמים מגדוד 890 של חטיבת הצנחנים שהגיעו לאחרונה לתגבר את כוחות צה''ל באיו"ש, מנעו פיגוע בקבוקי תבערה בכביש 55 סמוך לכפר עזון בשומרון.

הלוחמים אביתר אביטן, יעקב כהן, אזמרו מקונן, ודור לוי התמקמו בוואדי ליד עזון וזיהו שלושה מחבלים שמנסים להדליק בקבוקי תבערה כדי להשליכם על מכוניות נוסעות. הלוחמים ביצעו ירי לאוויר ופתחו במרדף אחר חוליית הבקת״בים אל תוך הכפר.

מפקד החוליה, סמ״ר אביתר אביטן, סיפר: ״התמקמנו בנקודה עם תצפית טובה על הוואדי, והגיעו לכיוון שלנו כמה חשודים שהתנהגו מוזר. צמד לוחמים שלנו זיהה אותם והתריע לי ואני והצמד שלי התחלנו להתקדם ובמקביל אלינו צמד לוחמים נוסף של החוליה התקדם לידנו.

''זיהינו שהם מדליקים בקבוק תבערה ומתחילים בריצה לכיוון הציר, פתחנו גם בריצה ותוך כדי ירינו לאוויר. הם שמטו את הבקבוק מהבהלה, והתחילו לברוח חזרה לכפר. אנחנו המשכנו לרדוף אחריהם לתוך הכפר.

''חזרנו חזרה לוואדי ומצאנו שם בקבוק נוסף שהם לא הספיקו להדליק ולזרוק. שמחים שיצא לנו לעזור ולהגן על הגזרה גם בשבוע הקצר שלנו פה בתגבור", סיפר אביטן.

הלוחמים קיבלו תעודת הערכה על פעילותם ממפקד חטיבת אפרים "בפעילותכם להגנת ציר 55 במשימת התגבור פעלתם בעירנות וחתרתם למגע, רדפתם אחרי חוליית הבקת״ביסטים ובכך מנעתם פגיעה בתושבי הגזרה ובתושבים הנעים בצירים".