אחיו של השר סמוטריץ' נעצר באישון לילה

האח חשוד בעבירה על חוק תכנית ההתנתקות, בגין שהייתו בישוב החרב חומש בו פועלת ישיבה כבר למעלה מעשור. השר סמוטריץ': "מדינת משטרה".

ערוץ 7 , כ"ה בשבט תש"פ

תוקף בחריפות. השר סמוטריץ'
תוקף בחריפות. השר סמוטריץ'
צילום: חזקי ברוך

שר התחבורה בצלאל סמוטריץ' סיפר הבוקר (חמישי) בציוץ בטוויטר על מעצר אחיו הגדול, עקיבא, הלילה, בחשד שהוא שהה באופן לא חוקי בישוב החרב חומש, בצפון השומרון.

"קחו עוד סיפור טרי על מדינת המשטרה המפחידה שלנו", צייץ סמוטריץ', "אחי הגדול, אדם נורמטיבי ואב לשמונה ילדים כ"י, נעצר אתמול בשתים עשרה וחצי בלילה כשחזר משיעור בירושלים, במבצע הירואי של שלוש ניידות שקפצו עליו באמצע הכביש".

"הוא שוחרר בערבות באמצע הלילה כשהעילה לכך היא לא פחות מ'מסוכנות לביטחון'", הוסיף השר סמוטריץ'.

לדבריו, "החשד הנורא ואיום נגדו הוא 'מעבר על חוק ההתנתקות' בשהייה שמייחסים לו בחומש (בה פועלת ישיבה כבר כבר יותר מעשר שנים)".

"מתלבט כבר מה יותר מסוכן לביטחון המדינה - עליה לחומש או הליכה איטית בהר הבית... פשוט איבדתם את זה משטרת ישראל", חתם השר את הציוצים.

ממשטרת ישראל נמסר, "החשוד עוכב לאחר שבבדיקה שנערכה על ידי השוטרים הוברר כי הינו דרוש לחקירה בחשד שפעל בניגוד לחוק. עיכובו לתחנת המשטרה בוצע בהתאם לנהלים, בסיומו שוחרר בתוך פחות משעה וזומן לחקירה נוספת במשטרה לאחר שחתם על ערבות והתחייבות להתייצב לחקירה במשטרה".

"מתפקידה של המשטרה לאכוף את החוק ולאתר כל חשוד בפלילים, זאת ללא כל קשר לזהותו של אדם או לסטטוס המשפחתי שלו. לא נותר לנו אלא להצר על כל ניסיון להטיל דופי לשווא בפעילות השוטרים שבוצעה כחוק", הוסיפו במשטרה.