יונתן פולק
יונתן פולק צילום: Yonatan Sindel/Flash90

ממלא מקום היועמ"ש, המשנה ליועמ"ש רז נזרי, החליט לפתוח בחקירה פלילית נגד פעיל השמאל הקיצוני יונתן פולק, איש ארגון "אנרכיסטים נגד הגדר".

בהודעה מטעם היועמ"ש נמסר, "לאחר בחינת תלונות שהתקבלו בעניין מאמר שפורסם ב-6.1.20 בעיתון "הארץ", שכותרתו 'שוב אני הולך לכלא' או 'מדוע אני מסרב לשתף פעולה עם בית המשפט', ובתום דיון שקיים בנושא... קיבל ממלא-מקום היועץ המשפטי לממשלה, רז נזרי, את המלצת המשנה לפרקליט המדינה (תפקידים מיוחדים), נורית ליטמן, והמשנה ליועץ המשפטי לממשלה (משפט פלילי), עמית מררי, והחליט להורות על פתיחה בחקירה פלילית נגד כותב המאמר, יונתן פולק, בחשד לעבירות של הסתה לאלימות והסתה לטרור".

במאמר כתב פולק, בין היתר: "כן, עלינו לחצות את הקווים ולהפר את החוק. למרות המחיר, עלינו להצטרף אל ילדי האבנים ובקבוקי התבערה. עלינו לצעוד בעקבותיהם".

עוד נמסר מטעם היועמ"ש, בהנחיה שהועברה התבקשה המשטרה לבדוק במסגרת החקירה גם את פעילותו של פולק בנוגע להפרות סדר סביב גדר ההפרדה, כעולה מפרסומים בתקשורת בעניין.

עם זאת החליט עו"ד נזרי כי בנסיבות העניין ובהתאם למדיניות בנושא, אין מקום לפתיחה בחקירה נגד עיתון "הארץ" או נושאי משרה בו.

עו"ד צור פלק: מקווים שהמשטרה תתעשת ותחקור את יונתן פולק ארגון עד כאן

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו