לפיד נגד הכוונה להקים מרכז לחולי קורונה בלב ראשון לציון

"אין גבול לחלטוריזם המסוכן של הממשלה הזאת. הם רוצים לשים חולי קורונה באזור הכי מאוכלס במדינת ישראל", אמר לפיד.

אורלי הררי - ערוץ 7 , כ"ה בשבט תש"פ

בכיר מפלגת כחול לבן יאיר לפיד הגיע היום (חמישי) לעיר ראשון לציון יחד עם חברת הכנסת קארין אלהרר לפגישה עם ראש העיר, רז קינסטליך וסיור במרכז הגריאטרי שעתיד להיות מרכז טיפול לחולי קורונה.

"אין גבול לחלטוריזם המסוכן של הממשלה הזאת. הם רוצים לשים חולי קורונה באזור הכי מאוכלס במדינת ישראל במקום שאין בו אפילו בידוד ותושבי ראשון גם לא יוכלו לברוח מפה מפני שהממשלה הזאת גם בדרך ביטלה להם את הרכבת מהבית חולים, אז הם יהיו תקועים פה, חולי קורונה, במקום לעשות את מה שעושים בכל מקום בעולם - עושים בית חולים שדה עם בידוד במקום בלי אוכלוסייה, בלי ילדים, בלי קאנטרי ממול ובלי קשישים גריאטריים תקועים מאחורה", אמר לפיד.

ח"כ קארין אלהרר הוסיפה "ההתנהלות של משרד הבריאות בסיפור הזה היא הדוגמה הקלאסית להתנהלות חלם. במקום להרחיק את חולי הקורונה, אחת מהמגפות המדבקות ביותר שהיו כאן בעשור האחרון- מחליטים לשים את החולים בלב מרכז אוכלוסייה, בתוך העיר ראשון לציון. מישהו בממשלה הזו איבד את השכל הישר והחליט לסכן במודע קשישים, משפחות וילדים באחת מהערים המיושבות ביותר בארץ. לא ניתן לטירוף הזה לקרות.

את ההחלטה הזאת צריך לבטל. את ההחלטה הזאת אנחנו נבטל כדי לשמור ולהגן על תושבי ראשון. קורונה לא תהיה פה, היא תהיה במקום אחר מבודד וראוי בהרבה".