5,200 יחידות דיור בגבעת המטוס ובהר חומה

ראש הממשלה הכריז יחד עם ראש העיר ירושלים משה ליאון והשר יריב לוין על בניית 3,000 יחידות דיור בגבעת המטוס ו-2,200 בהר חומה

ערוץ 7 , כ"ה בשבט תש"פ

5,200 יחידות דיור בגבעת המטוס ובהר חומה-ערוץ 7
נתניהו וליאון
צילום: דוברות עירית ירושלים

ראש הממשלה בנימין נתניהו סייר היום (חמישי) בנקודת תצפית על שכונת הר חומה עם השר יריב לוין, ראש עיריית ירושלים משה ליאון ומ"מ מנכ"ל משרד רה"מ רונן פרץ.

"אנחנו הולכים לבנות את שכונת גבעת המטוס - הסרנו את כל המגבלות", פתח נתניהו את דבריו בתצפית.

לדבריו, "אנחנו מאשרים הקמה של 4,000 יחידות דיור - 1,000 יחידות דיור להרחבת שכונת בית צפפא. לתושבים הערביים שם יש מצוקת דיור שאנחנו נותנים לה פתרון, ועוד 3,000 יחידות דיור לתושבים יהודים. אני חייב להגיד גם ש-1,000 מזה יובאו לשווק מידי בימים הקרובים על ידי מנכ"ל משרדי רונן פרץ".

עוד אמר ראש הממשלה, "היום אני מודיע על הקמת הר חומה ה', שכונה שבה נקים 2,200 יחידות דיור. זה עוד כ-12,000 תושבים. הר חומה תהיה שכונה של כ-50,000 תושבים. זה כמו עיר בינונית בישראל, רק בשכונה כאן".

"עשינו את זה אז אל מול התנגדות בינלאומית עזה. התגברנו על כל המכשולים ועשינו את זה, וראו מה עשינו לירושלים. אנחנו מחברים את ירושלים. מחברים את כל חלקי ירושלים המאוחדת, ירושלים הבנויה. זאת גאווה גדולה ובשורה גדולה לכל עם ישראל", הוסיף נתניהו.

ראש העיר ירושלים משה ליאון מסר, "היום, יום גדול לירושלים! ראש הממשלה ואני מבשרים על שכונות חדשות בירושלים, בחומת שמואל ובגבעת המטוס. מדובר באלפי יחידות דיור חדשות".

לדבריו, "זוהי בשורה גדולה לעיר ובעיקר למשפחות הצעירות. זו התגשמות משימתי כראש העיר ירושלים, וסגירת מעגל יחד עם ראש הממשלה שבשנת 1998 הכריז על הקמתה של שכונת חומת שמואל. אז, זכיתי להיות מנכ"ל משרדו".

"אני מודה לראש הממשלה, בנימין נתניהו, על ההובלה, התמיכה, ומימוש אחדותה של בירת ישראל, ירושלים. אני גאה שהגענו לעת הזו של הצבת עוד אבן ציון, בדרך לבניין ירושלים", הוסיף.

מרשימת כחול לבן נמסר בתגובה להכרזת ראש הממשלה על השכונה החדשה: "השכונה החדשה תיקרא: מאחז עיניים".