שילה הקדומה
שילה הקדומהיח"צ בנימין

באתר המורשת של שילה הקדומה בבנימין לא מפסיקים לספור סיפורים מרגשים ממבקרים שבאים מרחבי העולם, בעיקר במסגרת משלחות דתיות ופוליטיות.

שני חברי קונגרס רפובליקנים ונשותיהם ג'ים ג'ורדן ואשתו פולי, ומייק ג'ונסון ואשתו קלי הגיעו לבנימין וביקרו באתר המשכן בשילה הקדומה.

המשלחת הובאה על ידי ארגון Yes! To a Strong Israel בראשות רות ליברמן. במהלך הסיור וההדרכה במקום הם נעמדו אל מול הלוח עליו כתובה תפילת חנה ונשאו תפילה.

לאחר שסיימו להתפלל, חבר הקונגרס מייק ג'ונסון ואשתו קלי שיתפו בסיפורם האישי שגורם להם להתרגש כל כך מהביקור במקום. קלי פתחה את דבריה וסיפרה: "היו לנו קשיים גדולים בהבאת ילדים לעולם. לקחתי על עצמי לומר את תפילת חנה יום יום. לאחר התפילות התברכנו בהריון אותו כל כך רצינו וכשבתנו נולדה קראנו לה חנה. נשמח מאוד לחזור לפה עם חנה שלנו, ואפילו להצטרף לחופרים בשילה הקדומה שזוכים לחשוף את ההסטוריה" סיימה קלי את דבריה. הזוג ג'ונסון אינו יהודי אך מכיר היטב את סיפורי התנ"ך ומחובר למורשת היהודית בארץ ישראל.

חברי הקונגרס ציינו את התפעלותם מהממצאים ההיסטורים באתר, מהמיצגים המתקדמים ובהם הולוגרמת המשכן המיוחדת, והבטיחו להוציא את שם המקום למרחוק ולחזור לבקר בעתיד.

ישראל גנץ, ראש מועצת בנימין בירך את חברי הקונגרס וביקש שימשיכו להיות שליחים נאמנים לעם ישראל ולהתיישבות. "שילה הקדומה היא אתר מורשת חשוב שיוצר חיבורים בין לבבות. אנו מודים לחברי הקונגרס על ביקורם ועל עבודתם המסורה לקידום יחסי ישראל ארצות הברית". גנץ הוסיף ואמר כי "אנו מצפים מאוד לארח בעתיד את חבר הקונגרס ג'ים ג'ורדן לביקור מיוחד עם בנו - בנימין אצלנו במועצת בנימין. מרגש כמה המורשת התנכ"ית שלנו נוכחת ברחבי העולם".