בת גלים שער עם משלוח מנות ליהודי התפוצות
בת גלים שער עם משלוח מנות ליהודי התפוצות צילום: באדיבות סאנשיין

עמותת סאנשיין שהוקמה לזכר גיל-עד שער הי"ד פועלת להגברת גישה חיובית ואופטימית בחברה ובין יהודי ישראל והעולם.

אחד המיזמים המיוחדים של העמותה יוצא לפועל בימים אלה זו השנה הרביעית - חלוקת משלוחי מנות מיהודי ישראל ליהודי התפוצות.

יו"ר העמותה ואמו של גיל-עד, בת גלים שער, מספרת לערוץ 7 על המיזם שזכה לשם 'קונקשן'.

"אחת המטרות של העמותה שלנו היא לחזק את הקשר בין היהודים בארץ לתפוצות. כשהגיע חג פורים חשבנו שזו הזדמנות לשלוח חיבוק מכאן ליהודים ברחבי העולם וכך זה החל. הרי בסופו של דבר כל המהפך שקרה במגילה הוא בזכות שאסתר ומרדכי איחדו את העם שהיה מפוזר ומפורד. כמו בימים ההם גם עכשיו - צריך לעשות מה שאפשר כדי לחזק את הרגשת הביחד", מספרת שער.

לדבריה, "מדי שנה אנחנו מוציאים כ-2,500 משלוחים ומעלים אותם באופן די ספונטני. נציגים שלנו עומדים בנתב"ג וכל ישראלי שיוצא לחו"ל מקבל משלוח, שיש בו מגילה ואגרת שמסבירה את הרעיון. אנחנו מבקשים ממנו, 'תיתן את זה ליהודי הראשון שתפגוש ברחוב'.

''אנשים מגיבים בשמחה ומאוד נהנים להיות השליחים. המשלוחים מגיעים לכ-90 מדינות ברחבי העולם. אנחנו מצטלמים עם מי שמקבל את המשלוח מאיתנו והוא מצטלם אחר כך עם מי שקיבל את המשלוח".

"אנחנו שומעים סיפורים מדהימים. משלוח אחד הגיע ליהודי בפריז שחגג בר מצווה מאוחרת בגיל 70 ומישהי מהארץ הביאה לו משלוח מהאירוע, וההתרגשות היתה גדולה. אני חושבת שזו תזכורת ליהודים בחו"ל שמישהו פה בארץ חושב עליהם, זוכר ואוהב אותם ומרגיש קשר אליהם. זו אמירה מאוד חזרה".

אלפי משלוחי מנות מישראל לתפוצות באדיבות סאנשיין

בימים אלה מגייסת העמותה מתנדבים שיובילו את הפרוייקט. "אנחנו עומדים במשמרות בנתב"ג וזקוקים למתנדבים מעל גיל 17 עם תעודת זהות. מדובר בשבוע שלפני פורים, מ-29 לפברואר ועד ה-8 למארס במשמרות. כמובן אם מישהו נוסע לחו"ל אני קוראת לחפש אותנו סמוך לחנות של סטימצקי, לקחת משלוח ולשמח מישהו שנמצא אולי רחוק מאיתנו פיזית אבל קרוב אלינו ללב. להתנדבות למיזם ניתן ליצור קשר בטלפון 050-7434169", מסכמת בת גלים שער.