"יום טבע ומירוץ ניווט" לזכר סגן יואב הרשושנים

ביום שישי האחרון השתתפו כ-8000 איש ביום טבע ומרוץ ניווט ה-25 לזכרו של סגן יואב הרשושנים הי"ד.

רפאל לוי , כ"ה בשבט תש"פ

"יום טבע ומרוץ ניווט" ה-25 לזכר סגן יואב הרשושנים הי"ד
"יום טבע ומרוץ ניווט" ה-25 לזכר סגן יואב הרשושנים הי"ד
צילום: דורון רדי

שמש חורפית, שקדיות פורחות ומרבדי רקפות קידמו את פניהם של כ-8,000 משתתפי "יום טבע ומרוץ ניווט" לזכר סגן יואב הרשושנים הי"ד, שנערך ביום שישי האחרון בפעם ה-25 בשמורת "נאות קדומים" ביער בן שמן.

האירוע מתקיים לזכרו של קצין פלחה"ן צנחנים, סגן יואב הרשושנים שנפל בקרב בלבנון עת פיקד על כוח מיחידתו מול מחבלי החיזבאללה.

האירוע כלל ריצת ניווט בה התחרו המשתתפים בתחרות אישית וקבוצתית, ב-14 קבוצות שיוך (קטגוריות) שונות, לפי גיל ומגדר.

במקביל נערך "יום בטבע", בו המשתתפים סיירו בליווי הדרכה צמודה בשבילי השמורה, כשלאורכה היו פזורות שבע תחנות הדרכה.

נושא האירוע השנה היה שליחות והתחנות עסקו כל אחת בהיבט שונה של הנושא. תחנות ההדרכה היו בתחומי המורשת היהודית - שליחותם של אבות האומה והנביאים, מורשת צה"ל - השליחות בהתגייסות ליחידות המיוחדות, ערכים בדרכי יואב - השליחות כערך לאומי וחברתי, ארץ-ישראל - התנדבותם של צנחני היישוב במלחמת-העולם השנייה לצנוח באירופה, וכן בתחנות קק"ל, טבע ושל"ח.

באירוע השתתפו - אישי-ציבור, בכירים במערכות החינוך, קציני צבא בכירים, תלמידים מכל הקשת החברתית והבין-דתית במדינת ישראל, חיילים מכל זרועות צה"ל ובנוסף מאות אזרחים.

המשתתפים ביקרו גם ב"מיצג יואב - לוחם, ערכים ואמונה". במיצג יכלו להתרשם מאישיותו של יואב, מהערכים עליהם גדל, חונך ופעל, ובסופו של דבר, להבין שעל בסיס דברים אלה מושתת האירוע כולו.

במיצג מתקיימת בין השאר במת-שיח בה אישי ציבור, מפקדים בכירים ומחנכים משוחחים עם המשתתפים על ערכים, מנהיגות, שירות משמעותי בצה"ל ואזרחות פעילה ותורמת.

מארגני האירוע מספרים כי מנהלי מוסדות חינוך רבים ומפקדי צה"ל שולחים את תלמידיהם וחניכיהם בכל שנה להשתתף באירוע, שכן לדעתם האירוע נשען על שלוש רגליים. ארגון מושלם ומוקפד שלו, התכנים הערכיים-חינוכיים הבאים בו לידי ביטוי, ומגוון הפעילויות הכלולות בו.

לדבריהם, אירוע זה הוא נדבך נוסף בחינוכו של הדור הצעיר להיות אזרחים טובים יותר, תורמים ומועילים יותר לחברה הישראלית.

משפחת הרשושנים, המקיימת את האירוע בהתמדה זה חצי יובל שנים, מגייסת להפעלתו למעלה מ-250 מתנדבים המפעילים את המכונה המשומנת הזו בהצלחה רבה.טוען....

‫הצעות והערות ניתן לשלוח לדואר אלקטרוני: neri@inn.co.il