הפגישה עם שטייניץ
הפגישה עם שטייניץ צילום: מועצת יש''ע

שר האנרגיה ד"ר יובל שטייניץ נפגש היום (ה') עם נציגי מועצת יש"ע כדי להציג להם יחד עם גורמי המקצוע הרלוונטיים את תוכנית האב למשק החשמל ביהודה ושומרון, אשר תוכננה לראשונה בכדי להסדיר את המשק באזורים אלו עד שנת 2040.

התוכנית גובשה על ידי חברת החשמל בהנחיית שר האנרגיה, בעקבות תקלות באספקה ולטובת שדרוג תשתיות החשמל, ובכדי להתאימה לגידול באוכלוסייה ולצרכיה, יהודים וערבים.

על פי התוכנית, המחולקת לטווחים הקצר, בינוני וארוך, תוקמנה תחנות משנה לאוכלוסייה הישראלית ולאוכלוסייה הערבית, ובמקביל, יונחו כ-300 ק"מ קווי הולכה במתח גבוה.

התוכנית גובשה בעקבות צרכים שהעלו ראשי הרשויות בדיונים שהתקיימו בשנה החולפת, ועלותה מוערכת בכ 3-4 מיליארד ש"ח.

ראשי הרשויות העלו את צורכי התושבים ביהודה, שומרון ובקעת הירדן בנושא החשמל לטווח הקצר ולטיפול בתקלות בתקופה הקרובה עד שהתוכנית תתחיל להתבצע בשטח.

בפגישה השתתפו יו"ר מועצת יש"ע וראש מועצת בקעת הירדן דוד אלחייני, וראשי המועצות ישראל גנץ מבנימין, יוחאי דמרי מהר חברון, חננאל דורני מקדומים, שי אלון מבית אל, חיים מנדל שקד מהר אדר, אליהו שבירו מאריאל, אסף מינצר מאקלנה, ניר ברטל מאורנית, שי רוזנצוויג מאלפי מנשה, אליהו ליבמן מקרית ארבע, מנכ"ל מועצת יש"ע יגאל דילמוני וצוות המשרד.

שר האנרגיה שטייניץ אמר, "עם כניסתי לתפקיד, התברר לי שמצב תשתיות המים והחשמל ברחבי יהודה ושומרון בכי רע, והתושבים כולם - יהודים וערבים - סובלים מהפסקות מים ובעיות באספקת החשמל. לכן, כמו שכבר נעשה בתחום המים, התחלנו לפני כשנה להכין תוכנית אב למשק החשמל ביו"ש, שלוקחת בחשבון את הגידול באוכלוסייה ואת הצרכים הגדלים של היישובים והתושבים באזור. התוכנית תוביל לשיפור משמעותי באיכות ובאמינות אספקת החשמל בכל רחבי יהודה ושומרון".

יו"ר מועצת יש"ע דוד אלחייני הוסיף, "אני שמח לראות שהמשרד לקח אחריות על עתיד החשמל באזור. זו תוכנית אסטרטגית לטווח הארוך שמתאימה להתפתחות האזור וכלל האוכלוסייה, ושתבטיח איכות אספקת חשמל כמו בשאר חלקי מדינת ישראל. היא תסייע גם לערביי האזור, ותאפשר התפתחות של ההתיישבות לעתיד. אני מודה לשר יובל שטייניץ ולצוות משרדו, וליו"ר חברת החשמל יפתח רון טל ולצוות התכנון על החשיבה והאחריות לעתיד".

ראש מועצה אזורית בנימין ישראל גנץ אמר, "אנחנו שמחים שאחרי שנים רבות, ההתיישבות נכנסת אף היא לתכניות האסטרטגיות של מדינת ישראל. זהו יעד מרכזי בדרך לצמיחה ושירות מתקדם לתושבים שלנו. אני מבקש להודות לשר התשתיות יובל שטייניץ וליו"ר חברת החשמל יפתח רון טל על הובלת התהליך שכולו ציונות".

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו