נפתלי בנט אישר הקמת 1,900 יחידות דיור ביו"ש

ועדת התכנון במינהל האזרחי תאשר ביום רביעי בנייה בעיקר בלב בנימין: 600 בתים ביישוב עלי, 534 בשבות רחל, 100 יח"ד בצופים ועוד.

ערוץ 7 , כ"ו בשבט תש"פ

נפתלי בנט אישר הקמת 1,900 יחידות דיור ביו"ש -ערוץ 7
נפתלי בנט במטה ''ימינה''
צילום: ערוץ 7

שר הביטחון נפתלי בנט הנחה את ועדת התכנון העליונה של המנהל האזרחי לאשר ביום רביעי הקרוב קידום בנייה של יותר מ־1,900 יחידות דיור בהתיישבות ביהודה ושומרון.

ב"ישראל היום" דווח כי יאושרו תוכניות בנייה בעיקר בלב אזור בנימין. בין היתר, 600 בתים חדשים ייבנו ביישוב עלי, מקום שמתגוררות בו כ־930 משפחות, כך שמדובר כמעט בהכפלת מספר התושבים העתידי. בנוסף תאושר לראשונה תב''ע ליישוב.

534 בתים חדשים ייבנו ביישוב שבות רחל, יותר מ־100 יחידות דיור חדשות ייבנו בצופים שבמערב השומרון, בגני מודיעין הסמוך לכביש 443, אלון שבות ונוקדים בגוש עציון, ועוד.

"אנחנו לא מחכים, אנחנו פועלים", הכריז בנט. ''אנחנו לא נמסור סנטימטר אדמה של ארץ ישראל לערבים, אבל בשביל זה צריך לבנות. בשבוע הבא אביא לאישור יחידות דיור רבות בהתיישבות, ונמשיך לפעול גם בהמשך. כך צריך לפעול גם בנושא הריבונות - במעשים בשטח. במשך שנים הסבירו להתיישבות מדוע הכל מסובך והביורוקרטיות תקעו הכל, ואת הדבר הזה אנחנו מפסיקים.

''אנחנו כבר לא בשיח של פינוי והקפאה אלא בהתרחבות ובנייה. ההתיישבות היהודית ביהודה ושומרון היא אחת מאבני הבניין של הציונות במדינת ישראל. היא גאוותנו, ובמקום לעצור אותה - נמשיך לקחת אותה קדימה", הוסיף יו"ר מפלגת ימינה.