מדגם הלאומיאדה:
אלה "נסיכי הליכוד" החדשים

ניר ברקת ואמיר אוחנה הם נסיכי הליכוד החדשים, מיקי זוהר מזנק ועמית סגל בראש המוערכים והמשפיעים

חזקי ברוך, אילת , כ"ז בשבט תש"פ | עודכן: 22:08

ברקת ואוחנה
ברקת ואוחנה
צילום: לאומיאדה

מאות חברי ליכוד לקחו חלק במדגם הלאומיאדה בקלאב הוטל אילת והתוצאות חד משמעיות.

בשאלה על 20 הנבחרים שתרמו הכי הרבה לניצחון הימין בבחירות 2020 דורגו בראש הרשימה 20 הנבחרים על פי הסדר הבא: אמיר אוחנה, מיקי זוהר, מירי רגב, אלי כהן, יריב לוין, יואב גלנט, אופיר אקוניס, ניר ברקת, אבי דיכטר, צחי הנגבי, ישראל כץ, גילה גמליאל, שלמה קרעי, דוד ביטן, ציפי חוטובלי, דודי אמסלם, גלעד ארדן יובל שטייניץ, יולי אדלשטיין וגדעון סער.

בשאלה הלא פחות מסקרנת, מיהם 2 המועמדים המועדפים לתפקיד משנה לראש הממשלה ומ"מ בעת נבצרות? זכו השר ניר ברקת במקום הראשון ואחריו השר אמיר אוחנה. במקום השלישי השר ישראל כץ, במקום הרביעי השר יריב לוין ובמקום החמישי ח"כ גדעון סער.

העיתונאי עמית סגל "שבר את הקלפי" כאשר זכה במקום הראשון ובפער ב-2 קטגוריות, גם בשאלה על הדמות המשפיעה ביותר על סדר היום בישראל וגם בשאלה על מיהם 10 העיתונאים המוערכים בישראל? מבחינת אנשי המחנה הלאומי. יחד עימו דורגו 9 עיתונאים נוספים והם על פי סדר הדירוג, אראל סגל, שמעון ריקלין, בועז גולן, שרון גל, איילה חסון, ינון מגל, יעקב ברדוגו, אלירן טל ואברי גלעד.

ברשימת עשרת המשפיעים על סדר היום בישראל ניתן למצוא לצד עמית סגל במקום הראשון עוד 9 נבחרים נוספים בעשירייה על פי הסדר הבא, שמעון ריקלין, יעקב ברדוגו, אביחי מנדלבליט, איילה חסון, יאיר נתניהו, שרון גל, בועז ביסמוט, אברי גלעד ונשיא המדינה רובי ריבלין.

אנשי המחנה הלאומי גם השיבו על ארבעה שאלות נוספות מסקרנות. הראשונה מה דעתם במקרה של אי הכרעה בבחירות הקרובות בין הליכוד לכחול לבן? 54.2% השיבו כי אסור לקיים פריימריז וכי יש לשמור על הרכב רשימת הליכוד כפי שהיא. 29.62% השיבו כי יש לקיים פריימריז לרשימת הליכוד ו11.15% סברו כי על נתניהו לפרוש מהחיים הפוליטיים במקרה שכזה.

בשאלה על אמון חברי המחנה הלאומי כי הריבונות תוחל על השטחים לאחר הבחירות קבעו 79.23% כי הם מאמינים שבכוונת נתניהו להחיל את הריבונות על כל השטחים באופן מיידי. לעומת 13.08% שקבעו כי הסיפוח יתמסמס ולא יצא אל הפועל.

בשאלה "האם לדעתך התמודדתו של גדעון סער נגד רוה"מ בפריימריז לראשות התנועה, פגעה או חיזקה אותו במחנה הימין" השיבו 60.77% ממשתתפי המדגם כי ההתמודדות הייתה "ירי בנגמ"ש" ותשפיע על התמיכה בו בהמשך דרכו. ו-29.62% סברו כי ההתמודדות הייתה לגיטימית וחיזקה את מעמדו של סער.

בשאלה על הקמת וועדת בדיקה להתנהלות היועמ"ש בפרשות נתניהו והגשת כתב האישום נגדו. הכריעו 86.92% כי חובה להקים וועדת בדיקה שתבדוק את קבלת ההחלטות בתיקים. 6.15% השיבו כי הם סומכים על שיקול דעתו של היועמ"ש והחלטותיו.

את פרוייקט המדגם ניהל אלירן גפסו, בביצוע חברת יאיאסופט המתמחה במערכות בחירות ממוחשבות.