רבנים והורים לשר החינוך: "משפחה היא אבא ואמא"

רבנים, מחנכים והורים פנו לשר החינוך בדרישה לשמור על ערכי המשפחה ולהחזיר את המילים "אבא" ו"אמא" לטפסים.

ערוץ 7 , כ"ז בשבט תש"פ

רבנים והורים לשר החינוך: "משפחה היא אבא ואמא"-ערוץ 7
משפחה
צילום: איסטוק

בעקבות שינוי הטפסים ברישום לגני הילדים ל"הורה 1" ו"הורה 2" פנו רבנים, מחנכים והורים לפני מספר ימים לשר החינוך הרב רפי פרץ ולמספר ראשי ערים בדרישה לשמור על ערכי המשפחה ולהחזיר את המילים "אבא" ו"אמא" לטפסים.

כפי שפורסם לראשונה בערוץ 7, משרד החינוך שינה את הטפסים בעקבות השינויים שבוצעו בצה''ל, וזאת עקב לחץ ארגוני הלהט"ב.

הרבנים, המחנכים וההורים פנו במכתבם לשר החינוך הרב רפי פרץ, לראש עיריית ערד עו"ד ניסן בן חמו, ראש עיריית אופקים יצחק דנינו ולראש עיריית דימונה - בנימין ביטון.

"נדהמנו לראות, כאשר באנו לרשום את ילדינו למוסדות החינוך, שהנוסח שונה בטפסי הרישום המקוון. במקום 'אבא ואמא' מופיע בטופס הכיתוב: 'הורה 1' ו'הורה 2'. שינוי נוסח סמנטי, מעיד על הלכי הנפש של הכותב, ובמקרה זה על הלכי הנפש של מי שהחליט לשנות את הנוסח, כפי הנראה מתוך רצון לשנות את החברה ולהחיל עליה כללים של תרבות לא לנו."

הכותבים הוסיפו "כידוע לכל, מאז בריאת העולם, במשפחה בריאה ויציבה ישנם אבא, אמא וילדים, וכל קביעה אחרת לא תשנה את הסדר הטבעי והפשוט הזה. אנו מוחים על השינוי הסמלי, שמבקש להיכנע לגלים העכורים השוטפים את מדינתנו האהובה. ודורשים: השיבו את הסדר על כנו, ואת הבריאות אל מקומה. משפחה היא אבא אמא וילדים!".

מכתב מחאה

כזכור, בחודש מאי אשתקד הוחלט בצה"ל לבצע שינוי מהפכני ולוותר על האפיונים ״אמא״ ו״אבא״ שיוחלפו ב״הורה 1״ ו״הורה 2״, בגלל הטענה שיש כאלו שהמושגים אבא ואמא הם פוגעניים כלפי מיעוטים בחברה ולכן צריך להוציא אותם מהלקסיקון. מה שגרר סערה ציבורית ומחאות.

בגלי צה"ל דווח אז כי במשך שנים נמנעו בצבא משינוי הטפסים כדי לא להיקלע למחלוקות פוליטיות.

יצויין כי ח"כ הרב רפי פרץ, שר החינוך היום, השתתף אז ב'הפגנה הדיגיטלית' של ארגון "צו 1" כנגד מחיקת 'אבא-אמא' מהשאלון למתגייסים והחלפתם ב'הורה 1 - הורה 2' בעקבות לחץ הלהט"בים.

כחלק מההפגנה הדיגיטלית שיגר אז הרב פרץ פניה משלו לנתניהו ולוועדת החוץ והביטחון בקריאה לשמור על צה''ל כצבא יהודי. כאמור, לאחרונה שונו הטפסים גם במשרד החינוך.