למה צריך מדרסים מיוחדים לריצה ולספורטאים?

עוסקים בספורט בצורה מקצועית או חובבנית? בואו לשמוע מדוע אתם צריכים מדרסים מיוחדים.

תוכן שיווקי , כ"ח בשבט תש"פ

במיוחד לריצה וספורטאים
במיוחד לריצה וספורטאים
FixFeet

כאשר הגוף נמצא בפעילות ספורטיבית, הוא מתנהל בצורה שונה וייחודית - היציבה משתנה, עומסים ומשקלים משתנים, מערכת השלד והשרירים נחשפת ללחצים גדולים מהרגיל וכפות הרגליים צריכות להתמודד עם מתן שיווי משקל, עם לחצים ועומסים יוצאי דופן המשפיעים על העצמות ועל השרירים.

למה צריך מדרסים מיוחדים לריצה ולספורטאים? העומסים המופעלים על גופכם בזמן פעילות גופנית הם עצומים: העומס המופעל על כפות הרגליים שלכם בזמן ריצה, או הליכה מהירה, יכול להגיע לפי שניים ממשקל גופכם הרגיל ואף יותר.

הלחץ המצטבר על הרגליים בעת ריצה ארוכה הוא גדול אף הרבה מעבר לכך. ריצה נחשבת לספורט מחזורי, כלומר ספורט שבו הגוף חוזר על אותה תנועה שוב ושוב ואותם האיברים חווים מאמץ מתמשך ולא מאוזן, שגדל בהתאם למהירות הריצה ומשקלו של הספורטאי. כתוצאה מכך, קורים בגוף כמה תהליכים:

  • מערכת השלד והשרירים סובלת מעומסים גדולים ועלולה להיפגע מהזעזועים החוזרים והתכופים שמתרחשים בעת פעילות גופנית אינטנסיבית.
  • העקב נפגע יותר מיתר חלקי כף הרגל, כי הוא סופג את רוב העומסים, נחשף לפגיעה ולפציעות.
  • הזעזועים משפיעים על מערכת השרירים והשלד לטווח הארוך ועלולים לפגוע בתפקוד ובביצועים, להגביר את עייפות השריר ולהפחית עמידות בפני כאב.
  • שרירים חלשים, שאינם פועלים באופן קבוע בגוף, עלולים להוות גורם מעכב ומאט ואף לכאבים.
  • פציעות ופגיעות ספורטאים הן נפוצות יותר מביתר האוכלוסייה והמוכרות שביניהן הן ברגליים - למשל, דורבן בעקב, מתיחת רצועות, נקע בקרסול ועוד.

כל אחד מהמצבים האלה יכול להימנע, או לפחות להצטמצם משמעותית, עם שימוש במדרסים.

כיצד מדרסים שומרים לכם על הגוף?

מבין החברות השונות, חברת פיקספיט מציעה לכם מדרסים לריצה ולספורטאים המעניקים תמיכה מושלמת, בהתאם לענף הספורט שבו אתם עוסקים: ריצה, טניס, כדורסל, הליכה ספורטיבית, הרמת משקולות ואפילו התעמלות אירובית.

מבנה המדרסים, המשקל שלהם והחומרים מהם הם עשויים, מידת הגמישות שלהם ועוד - כל הפרמטרים הללו מסייעים ליצרני המדרסים לייצר עבורכם מדרסים מותאמים באופן ספציפי לסוג הספורט השונים.

כאשר אנו ניגשים לשאלה "אילו מדרסים הכי טובים עבורי?", חשוב לדעת כי שימוש במדרסים מותאמים אישית מסייע בשמירה על הגוף מפני נזקים שונים, הנוטים להתרחש מסיבות שונות; במהלך ביצוע פעולות מסוימות באופן יומיומי (הרמת משקלים כבדים וכו'), כשעוסקים בספורט בצורה אינטנסיבית ועוד. למדרסים היכולת לעודד תנועה טבעית ובריאה, ולצמצם את הנטייה לתנועות לא נכונות שעלולות לפגוע בגוף.

מדרסים לספורטאים מיוצרים ממגוון חומרי גלם איכותיים, המשמשים כבלמי זעזועים ואף מסייעים בספיגת הזיעה, מגנים עליכם מפני פציעות שונות הנובעות מעומסים בלתי מאוזנים ומתנועות לא מאוזנות ואף מונעים אי נוחות העלולה להיגרם בעת פעילות ספורטיבית ולפגוע בביצועים.

מדרסים איכותיים לריצה, על פי בדיקות שנערכו במכון וינגייט, מסייעים בהפחתת המאמץ, הגברת האנרגיה ושיפור של מהירות הריצה.

מדרסים לספורטאים בהתאמה אישית

  • אם הספורט שלכם הוא בעיקר הליכה, חשוב שהמדרסים שלכם יהיו רכים וגמישים ויאפשרו תנועה נכונה של כף הרגל. עבורכם, ההתאמה הטובה ביותר של מדרסים תהיה במדרסים ששומרים בעיקר על כרית כף הרגל, שם מתרכז רוב העומס בעת הליכה ארוכה.
  • אם הספורט שלכם הוא ריצה, תזדקקו למדרסים מעט קשים יותר, שיוכלו לספוג את העומסים המאסיביים הנוצרים על כף הרגל בעת ריצה, לחלק אותם בצורה מאוזנת על כל חלקי כף הרגל ולוודא שלא יוצר עומס-יתר על חלקים אחרים.

ממה עשויים מדרסים לספורטאים?

כאשר מייצרים מדרסים לספורטאים, משתמשים בהרכב מיוחד של חומרים ובמבנה ייחודי של המדרס, כדי להתמודד עם העומסים והמתחים הייחודיים לכפות רגליים של ספורטאים:

שכבה שתפקידה לספוג את האנרגיה הנוצרת בעת דריכה על כף הרגל ושחרור האנרגיה לתנועה חוזרת, המגבירה את מהירות הריצה תוך הפחתת העומס.

1. שכבה שתפקידה לספוג את הזעזועים ולפזר את העומס באופן אידיאלי על כף הרגל.

2. שכבה שתפקידה להגן על הגוף מפני שחיקה מכאנית ולנדף זיעה.

3. שכבה תחתונה, המגנה על העקב ושומרת על קשת כף הרגל.

4. שכבה תחתונה עוסקת בפיזור העומס המתקבל מהדריכה על הקרקע לסיכום - מדרסים לספורטאים - פריט חיוני

טכנולוגיות ייצור חדשניות ומתקדמות, לצד חומרי גלם איכותיים מהשורה הראשונה, הופכים את המדרסים לספורטאים לפריט חובה, שמגן על כפות הרגליים בעיקר, מפני פציעות ונזקים שונים, אך גם שומר על מערכת השלד כולה ועל השרירים המשתתפים בפעילות מאומצת.

מדרסים בהתאמה אישית
FixFeet

מדרסים בהתאמה אישית מגנים על הגוף כולו, מסייעים בהפחתה ואיזון של עומסים על כפות הרגליים ועל חלקי הגוף השונים ומסייעים לספורטאים לשפר ביצועים באופן דרמטי.

אין ספק שמדרסים מותאמים אישית לריצה ולספורטאים הם פריט חובה.