הזמר האהוב על מצביעי הימין: ישי ריבו

סקר שנערך לקראת כנס ירושלים ה-17 של העיתון בשבע מגלה כי מצביעי הימין והשמאל חלוקים גם בסוגיות תרבות, ספורט, מדיה ודת ומדינה.

ערוץ 7 , כ"ח בשבט תש"פ

ישי ריבו
ישי ריבו
קוביס

כשבוע לפני עוד מערכת בחירות, ראש הממשלה בנימין נתניהו ויו"ר כחול לבן בנימין (בני) גנץ יעמדו השבוע על במה אחת בכנס ירושלים של העיתון 'בשבע'.

כנס ירושלים ה-17 יערך מחר (שני) ומחרתיים במלון קראון פלאזה בירושלים ולקראתו ערך העיתון 'בשבע' סקר עמדות ציבור בקרב מצבעי ימין ושמאל, שני הגושים המרכזיים במפה הפוליטית בישראל, במטרה לבחון את העדפותיהם בתחומי התרבות והתקשורת ובנושאי דת ומדינה, ולעמוד על הפערים המהותיים בחברה הישראלית בתוך הפלונטר הפוליטי ולפני עוד מערכת בחירות.

ממצאי הסקר מלמדים כי בנושא דת ומדינה, למשל, הפערים הם מובהקים. מידת התמיכה בפתיחת עסקים בשבת בתוך אזורי מגורים עומדת בקרב מצביעי הימין על 22% לעומת 77% בקרב מצביעי שמאל.

מידת התמיכה בהפעלת תחבורה ציבורית בשבת עומדת בקרב מצביעי ימין על 27% לעומת 85% בקרב מצביעי שמאל.

בנושאי תרבות ותקשורת, מן הסקר עולה איש הטלוויזיה המועדף על מצביעי הימין הוא עמית סגל, לעומת אילנה דיין בקרב מצביעי השמאל, קבוצות הכדורגל המועדפת על מצביעי הימין היא מכבי ת"א ומכבי חיפה. בקרב מצביעי השמאל מכבי חיפה מובילה.

הזמר האהוב על מצביעי השמאל הוא שלמה ארצי שעומד מול ישי ריבו בקרב מצביעי הימין. ואילו תכנית הטלוויזיה המועדפת על מצביעי הימין היא שנות ה – 80 ליד ארץ נהדרת בקרב מצביעי השמאל.

רבין היה ראש הממשלה המועדף וכן הרמטכ"ל המועדף על ידי מצביעי המרכז שמאל, בימים ראש הממשלה נתניהו הוא המועדף מבין כל ראשי הממשלות והרמטכ"ל המועדף הוא רפאל איתן (רפול).

למרות זאת, בקטגוריית שדרן הרדיו המועדף מוביל רזי ברקאי בשני המחנות, ובקטגוריית ערוץ הטלויזיה המועדף מוביל ערוץ 12 (קשת) בשני המחנות.

לדברי דודו סעדה, יו"ר העיתון בשבע, "כבר 17 שנים שאנחנו מקיימים את כנס ירושלים של קבוצת בשבע. בשנה האחרונה אנחנו עדים לפילוג ושסע של ממש בחברה הישראלית כשמערכות הבחירות באות בזו אחר זו. מתוך הבנה זו החלטתנו בקבוצת בשבע לצאת לסקר שיבדוק את מהות הפערים בשני הגושים המרכזיים במפה הפוליטית בישראל".

"תוצאות הסקר מראים שאכן אנחנו חברה מפולגת בתחומים שונים, אך גם אם קיימים פערים בנינו, אנחנו חיים במדינה אחת וצורכים כמעט את אותה התרבות, אותה תקשורת ודנים סביב אותם מנהיגים ופוליטיקאים, עם מעט שוני. כולי תקווה שסבב הבחירות הנוכחי ישים סוף לפילוג בנינו והחברה הישראלית תצעד לדרך חדשה ונכונה מתוך אחדות", הוסיף.