תיעוד: חוליית המחבלים מניחה את המטען

בצה"ל מציינים כי חוליית הטרור שהניחה הבוקר את המטען וחוסלה ביצעה שני אירועי הנחת מטען נוספים בחודשים האחרונים סמוך לגדר המערכת.

קובי פינקלר - ערוץ 7 , כ"ח בשבט תש"פ

בצה"ל חושפים היום (ראשון) את תיעוד חוליית המחבלים של הג'יהאד האיסלאמי שהגיעה הבוקר לגדר המערכת בדרום הרצועה והניחה את מטען החבלה.

בצה"ל מציינים כי חוליית הטרור שחוסלה ביצעה שני אירועי הנחת מטען נוספים בחודשים האחרונים סמוך לגדר המערכת.

האירוע הבוקר החל סמוך לשעה 6:30 בבוקר, כשתצפיתנים באוגדת עזה, זיהו שני חשודים שהתקרבו לגדר הגבול כאשר הם רכובים על גבי אופנוע. אחד החשודים הגיע עד לגדר והניח מטען חבלה.

לזירה הוקפץ כוח מסיירת חרוב הפועלת בגזרה. הכח שיגר טיל נ"ט לעבר שני המחבלים והביא למותם. לפי הערכות גורמי צבא, בכוונת המחבלים הייתה לפגוע בכוחות ובעובדים.

כמה דקות לאחר התקרית הגיעו למקום דחפורים של הצבא לקחו את גופת המחבל תוך כדי חילופי אש ובעוד מחבלי הג'יהאד לוקחים מהמקום את הגופה השניה בטרם הצליחו הדחפורים לאסוף אותה. באירועים נפגעו מירי כוחות צה"ל לפחות עוד שני מחבלים.

בעקבות האירוע פרסם הג'יהאד האיסלאמי הודעת לקיחת אחריות בה נכתב, "הפשע האכזרי שקרה הבוקר בח'אן יונס על ידי הכיבוש לא יעבור ללא תגובתנו".

"קלות היד על ההדק של כוחות הכיבוש תנקום בדמם של הקדושים שלנו והתגובה תהיה בהפצצת תל אביב. אנחנו לוקחים את האירוע שהתרחש הבוקר ברצינות ואיומי האויב לא יצליחו להרתיע את ההתנגדות מהתכניות של התגובה שלה", הוסיפו בארגון.