מנכ"ל 'הביטחוניסטים':
"הבעיה של הצבא - פוליטיזציה של הקצונה"

תא"ל (מיל') אמיר אביבי בעקבות מכתב קציני חיל האוויר נגד נתניהו: "קצינים לא מבינים יותר מכל אדם בנושאי משפט, פוליטיקה ומדיניות".

ערוץ 7 , כ"ח בשבט תש"פ

"הבעיה של הצבא - פוליטיזציה של הקצונה"-ערוץ 7
פוליטיזציה? מסיימי קורס טיס
צילום: דובר צה"ל

תא"ל במיל' אמיר אביבי, מנכ"ל תנועת "הביטחוניסטים", תקף בצהריים (ראשון) את מכתב קציני חיל האוויר נגד הטלת הרכבת הממשלה על ראש הממשלה בנימין נתניהו אחרי הבחירות.

"מכתב הקצינים של יוצאי חיל האוויר הקורא שלא לאפשר לנתניהו להיות ראש ממשלה בגלל החקירות והמשפט - מציג בדיוק את הבעיה של הצבא בעשרות השנים האחרונות וזו הפוליטיזציה של הקצונה", טען אביבי.

לדבריו, "מעבר לעובדה שהמכתב הזה כולו צבוע בצבעי שמאל ומעוטר בשמות שחתומים על מכתב סרבנים בעבר, ההתאגדות תחת כותרת של 'קצינים למטרות פוליטיות' פוגעת בראש ובראשונה בצבא ובחיילי צה"ל ובאמון הציבור בצבא".

"קצינים לא מבינים יותר מכל אדם בנושאי משפט, פוליטיקה ומדיניות. אם קצינים מתאגדים סביב נושא כלשהו, שידברו על מה שהם מבינים בו - ביטחון", הוסיף אביבי.

אביבי הגיב, כאמור, למכתבם של 540 לוחמי צוות אוויר לשעבר אשר פנו הבוקר לנשיא המדינה, ראובן ריבלין בבקשה שלא להטיל את הרכבת הממשלה הבאה על בנימין נתניהו.

"במדינת ישראל לא יכול להיות מצב בו אדם המואשם בשוחד, מרמה והפרת אמונים ירכיב ממשלה, ישלח את הצבא למבצעים ומלחמות, אלא אם כן יזוכה על ידי בית המשפט", ציינו הקצינים.

בין חותמי המכתב נמצא האלוף אביהו בן נון, מפקד חיל האוויר לשעבר, ויחד עמו 39 קצינים בדרגת תא"ל, 66 קצינים בדרגת אל"מ, 221 קצינים בדרגת סא"ל, 190 קצינים שדרגתם רס"ן ו-33 שדרגתם היא סרן.