21 רקטות לעבר עוטף עזה, אשקלון ושדרות

מחבלים שיגרו מטח רקטות לעבר יישובי הדרום. מערכת כיפת ברזל יירטה לפחות 13 רקטות. אין נפגעים. נתניהו ובנט מקיימים הערכת מצב בקריה

עדו בן פורת - ערוץ 7 , כ"ח בשבט תש"פ | עודכן: 20:49

21 רקטות לעבר עוטף עזה, אשקלון ושדרות-ערוץ 7
בנט ונתניהו בהערכת מצב ביטחונית בקריה
צילום: אריאל חרמוני / משרד הביטחון

מחבלים מרצועת עזה שיגרו משעות אחר הצהריים (ראשון) כ-21 רקטות מרצועת עזה לעבר יישובי עוטף עזה, שדרות ואשקלון.

מערכת כיפת ברזל יירטה לפחות 13 מהרקטות. אין נפגעים.

המועצה האזורית אשכול דיווחה על כמה רקטות שהתפוצצו מחוץ ליישובי המועצה. עיריית אשקלון הורתה על פתיחת המקלטים הציבוריים ברחבי העיר וביטלה את הלימודים מחר במוסדות החינוך.

ראש הממשלה נתניהו ושר הביטחון בנט מקיימים הערכת מצב ביטחונית בקריה בתל אביב בהשתתפות הרמטכ''ל, ראש המוסד, ראש השב"כ ושאר בכירי מערכת הביטחון.

שר הקליטה וחבר הקבינט יואב גלנט (הליכוד) הגיב לירי הרקטות מעזה ואמר בגלי צה''ל "לא משנה אם זה החמאס או הג'יהאד - אם יורים עלינו זה צריך להיענות בחומרה, וכך יהיה".

שר האנרגיה יובל שטייניץ מהליכוד אמר בכאן 11 "המצב בלתי נסבל, אם המתקפה היום מעידה על כך שעזה, חמאס, הג'יהאד האסלאמי בוחרים בהסלמה במקום בהסדרה, אין לי ספק שיקבלו תגובה חריפה וקשה ביותר. יחד עם זאת צריך להפסיק עם האשליה כאילו יש פתרון קסם".

הרקטות נורו בתגובה לחיסול שני מחבלים של הג'יהאד האיסלאמי שהגיעו הבוקר לגדר המערכת בדרום הרצועה והניחו מטען חבלה. חוליית הטרור שחוסלה ביצעה שני אירועי הנחת מטען נוספים בחודשים האחרונים סמוך לגדר המערכת.

דובר הג’יהאד האסלאמי בעזה אמר ״זכותה של ההתנגדות הפלסטינית להגיב על פשעי הכיבוש הישראלי. האירוע הבוקר וההתעללות בגופת הפלסטיני באמצעות דחפור חייבו תגובה וירי הרקטות הערב הוא תגובה על הפשע שביצע האויב הציוני״.

האירוע הבוקר החל סמוך לשעה 6:30 בבוקר, כשתצפיתנים באוגדת עזה, זיהו שני חשודים שהתקרבו לגדר הגבול כאשר הם רכובים על גבי אופנוע. אחד החשודים הגיע עד לגדר והניח מטען חבלה.

לזירה הוקפץ כוח מסיירת חרוב הפועלת בגזרה. הכוח שיגר טיל נ"ט לעבר שני המחבלים והביא למותם. לפי הערכות גורמי צבא, בכוונת המחבלים הייתה לפגוע בכוחות ובעובדים.

כמה דקות לאחר התקרית הגיעו למקום דחפורים של הצבא, לקחו את גופת המחבל תוך כדי חילופי אש ובעוד מחבלי הג'יהאד לוקחים מהמקום את הגופה השנייה בטרם הצליחו הדחפורים לאסוף אותה. באירועים נפגעו מירי כוחות צה"ל לפחות עוד שני מחבלים.