בגלל הנגיף: מרתון ת"א במתכונת חירום

החשש מהתפשטות נגיף הקורונה, הביא את משרד הבריאות להנחות את עיריית ת"א יפו שלא לאפשר לרצים זרים להתחרות במרתון ת"א בסוף השבוע

נרי וייס - ערוץ 7 , כ"ח בשבט תש"פ

בגלל הנגיף: מרתון ת"א במתכונת חירום-ערוץ 7
מרתון תל אביב
צילום: רונן טופלברג

חמישה ימים לפני קיומו של מרתון ת"א המסורתי, הודיעה לפני זמן קצר (ראשון) עיריית תל אביב יפו כי המרתון המסורתי יתקיים בצורה מצומצמת ובמעין מתכונת חירום, זאת בשל התפשטות נגיף הקורונה.

מוקדם יותר היום התייחס ראש הממשלה נתניהו לקיומם של שני מרוצי המרתון הגדולים בישראל, מרתון תל אביב ומרתון ירושלים, לאור התפשטות נגיף הקורונה כשאמר כי ייתכן שאלה יתבטלו, ולאחר שמשרד הבריאות התערב הוחלט לקיים את המרתון בצורה מצומצמת מהרגיל - ללא רצים זרים.

בכדי לא לקחת סיכון בהגעתם של רצים נגועים בנגיף הקטלני, הורו במשרד הבריאות לעיריית תל אביב-יפו שלא לאפשר השתתפותם של רצים בין-לאומיים במרתון תל אביב, הצפוי להתקיים ביום שישי הקרוב.

בכדי שלא לפגוע בהכנות הרבות ובמפרסמים שהשקיעו כספים רבים במימון התחרות, הוחלט במשרד הבריאות להתיר לעירייה לקיים את המרתון כמתוכנן עבור כ-40 אלף רצים ישראליים בלבד, הרשומים למקצים השונים.

על פי הודעת עיריית ת"א יפו, מתוך כלל הרצים הרשומים, כ-3,000 הם בעלי אזרחות זרה.

עוד לפני הוראת משרד הבריאות, בשבוע האחרון ביטלו את השתתפותם קרוב ל-1,000 רצים ממדינות אסיה שעליהן חלות כבר מגבלות נסיעה, וכעת החליט משרד הבריאות שלא לאפשר את השתתפותם של שאר הרצים הבין-לאומיים.

גורמי ההפקה של המרתון ייצרו קשר עם הנרשמים בחו"ל כדי ליידע אותם בדבר החלטת משרד הבריאות וכספם של הנרשמים יוחזר להם במלואו.

‫הצעות והערות ניתן לשלוח לדואר אלקטרוני: neri@inn.co.il