בתגובה לירי הרקטות
צה"ל תקף בסוריה וברצועת עזה

צה''ל תקף עשרות יעדי טרור של הג'יהאד האסלאמי ברצועת עזה ובאזור דמשק. לא יתקיימו לימודים באשקלון, שדרות, נתיבות וכל ישובי העוטף.

עדו בן פורת - ערוץ 7 , כ"ח בשבט תש"פ | עודכן: 00:01

מטוסי קרב של צה"ל תקפו אמש (ראשון) עשרות יעדי טרור של הג'יהאד האיסלאמי דרומית לעיר דמשק שבסוריה, וכן עשרות יעדי טרור של הג'יהאד האיסלאמי ברחבי רצועת עזה.

באזור עאדליה בפאתי דמשק שבסוריה הותקף אתר של הג'יהאד האיסלאמי, המהווה עוגן משמעותי של הג'יהאד בסוריה. באתר מבצע הארגון מחקר ופיתוח של אמצעי לחימה תוך התאמתם לייצור ברצועת עזה ולייצור מקומי בשטח סוריה.

בנוסף, מיוצרים מידי חודש באתר זה עשרות קילוגרמים של AP, חומר המשמש כדלק לרקטות ומתקיימות בו הכשרות טכניות לפעילי ארגון הטרור, הן מהרצועה והן מהזירה הצפונית.

שעה לפני כן הותקפו עשרות יעדי טרור של הג'יהאד האיסלאמי ברצועת עזה. ברפיח הותקפו תשתיות תת-קרקע ואתרים לאחסון חומרי גלם המשמשים לייצור רקטות.

בנוסף, בחאן יונס הותקפה מפקדת חטיבת חאן יונס של הג'יהאד האיסלאמי, ובה מתחם לאימון ירי טילי נ"ט וציוד צבאי המשמש את הכוח הימי של ארגון הטרור. כמו כן, בבית להיא הותקף מתחם אימונים צבאי של הג'יהאד האיסלאמי.התקיפות בוצעו בתגובה לניסיון הפיגוע אתמול בבוקר על גדר המערכת ולשיגור 21 הרקטות מרצועת עזה לעבר שטח ישראל.

פיקוד העורף הורה לבטל את הלימודים היום בערים אשקלון, נתיבות ושדרות, ובכל מוסדות החינוך במועצות חוף אשקלון, אשכול, שדות נגב ושער הנגב. גם במכללת חמדת הדרום בוטלו הלימודים.

צילום: דובר צה"ל

כאמור, התקיפה של צה''ל התבצעה בעקבות שיגור 21 רקטות מעזה לעבר יישובי עוטף עזה, שדרות ואשקלון. מערכת כיפת ברזל יירטה לפחות 13 מהרקטות. אין נפגעים.

המועצה האזורית אשכול דיווחה על כמה רקטות שהתפוצצו מחוץ ליישובי המועצה.

ראש הממשלה נתניהו ושר הביטחון בנט קיימו הערכת מצב ביטחונית בקריה בתל אביב בהשתתפות הרמטכ''ל, ראש המוסד, ראש השב"כ ושאר בכירי מערכת הביטחון.

הרקטות נורו בתגובה לחיסול שני מחבלים של הג'יהאד האיסלאמי שהגיעו אתמול בבוקר לגדר המערכת בדרום הרצועה והניחו מטען חבלה. חוליית הטרור שחוסלה ביצעה שני אירועי הנחת מטען נוספים בחודשים האחרונים סמוך לגדר המערכת.

דובר הג’יהאד האסלאמי בעזה אמר ״זכותה של ההתנגדות הפלסטינית להגיב על פשעי הכיבוש הישראלי. האירוע הבוקר וההתעללות בגופת הפלסטיני באמצעות דחפור חייבו תגובה וירי הרקטות הערב הוא תגובה על הפשע שביצע האויב הציוני״.

האירוע אתמול החל סמוך לשעה 6:30 בבוקר, כשתצפיתנים באוגדת עזה, זיהו שני חשודים שהתקרבו לגדר הגבול כאשר הם רכובים על גבי אופנוע. אחד החשודים הגיע עד לגדר והניח מטען חבלה.

לזירה הוקפץ כוח מסיירת חרוב הפועלת בגזרה. הכוח שיגר טיל נ"ט לעבר שני המחבלים והביא למותם. לפי הערכות גורמי צבא, בכוונת המחבלים הייתה לפגוע בכוחות ובעובדים.

כמה דקות לאחר התקרית הגיעו למקום דחפורים של הצבא, לקחו את גופת המחבל תוך כדי חילופי אש ובעוד מחבלי הג'יהאד לוקחים מהמקום את הגופה השנייה בטרם הצליחו הדחפורים לאסוף אותה. באירועים נפגעו מירי כוחות צה"ל לפחות עוד שני מחבלים.