כלי תקשורת בסוריה מדווחים הערב (ראשון) על תקיפה באזור דמשק.

סוכנות הידיעות הרשמית של סוריה דיווחה כי מערכות ההגנה האווירית הופעלו נגד מה שהוגדר "יעדים עוינים".

ביום חמישי לפני שבוע וחצי הושמדו מחסנים ומפקדות בתקיפה אווירית בנמל התעופה הבינלאומי בדמשק, בהם מבנים שנועדו לאחסון תחמושת וטילי קרקע-אוויר.

כלי תקשורת בסוריה ייחסו את התקיפה לישראל ואף דיווחו כי מערכות ההגנה האוויריות של סוריה יירטו "טילים עוינים" ששוגרו מרמת הגולן.

על-פי מרכז המעקב הסורי לזכויות אדם, שבעה בני אדם נהרגו בתקרית, ככל הנראה ארבעה איראנים ושלושה אזרחים סורים.

התקיפה אירעה זמן קצר לפני חצות בלילה שבין חמישי לשישי, ועל פי מרכז המעקב נועדה להשמיד מחסנים של כוח קודס שהכילו אמצעי לחימה איראניים.

לפני כשבועיים התייחס שר הביטחון נפתלי בנט להתבססות האיראנית מצפון לישראל ואמר כי "גם בימים אלו הגזרה הצפונית ממשיכה להעסיק אותנו. השקט היחסי לא מבלבל אותנו, צה"ל דרוך ומוכן לכל תרחיש".

"כאשר זרועות תמנון מכות בך, אל תילחם חזרה רק בזרועות, אלא תחנוק את הראש. כך עם איראן. משך שנות דור, נלחמנו ללא הרף בזרועות התמנון האיראני בלבנון, בסוריה ובעזה, ולא התמקדנו מספיק בהחלשה של איראן עצמה. כעת אנחנו משנים את התפיסה: אנחנו במערכה רציפה להחלשת ראש התמנון האיראני עצמו: בפעולות כלכליות, מדיניות, מודיעיניות, צבאיות, וגם במימדים נוספים".

"אנחנו אומרים לאיראן: אין לכם מה לחפש בסוריה. כל עוד אתם ממשיכים לנסות לבנות שם בסיסי טרור, אנחנו רק נגביר את הפגיעה בכם. חיסול סולימאני הוא אירוע מעצב שהשפיע משמעותית על הגזרה. אבל אל לאויב האיראני לטעות - אנחנו ממשיכים, ונמשיך למנוע נוכחות איראנית על גבולנו הצפוני. אנחנו פועלים כל העת וגובים מחירים עד שנשיג את היעד הסופי: סילוק איראן מסוריה", הדגיש בנט.