יולי אדלשטיין:
"ריד מיי ליפס - כל עוד הליכוד בשלטון לא תהיה מדינה פלסטינית''

יו"ר הכנסת בכנס ירושלים: "אין התניה בין החלת ריבונות לבין הקמת מדינה פלסטינית. אנחנו צריכים להתקדם לכיוון של ריבונות"

עדו בן פורת - ערוץ 7 , כ"ט בשבט תש"פ

יו"ר הכנסת יולי אדלשטיין היה הבוקר (שני) ראשון המופיעים בכנס ירושלים ה-17 של העיתון בשבע, הנערך במלון קראון פלאזה בירושלים שבוע בלבד לפני הבחירות לכנסת ה-23.

אדלשטיין נשאל על ידי המראיין עמנואל שילה על האפשרות שגם מערכת הבחירות הנוכחית לא תהיה האחרונה בסדרה, והשיב שלא ניתן לשלול זאת.

"לא יכול להבטיח שלא יהיו בחירות רביעיות, אבל גם בסבב הקודם הקמה של ממשלת אחדות לא הייתה רחוקה מלהתקיים", ציין אדלשטיין.

בנוגע לתוכנית המאה ולחשש הכבד בהתיישבות מהקמת מדינה פלסטינית אמר אדלשטיין, "כל עוד הליכוד בשלטון ואני חלק מצמרת הליכוד - לא תהיה מדינה פלסטינית".

אדלשטיין ציין בהקשר זה כי הבחירות הקרובות עשויות להכריע את סוגיית הריבונות, "אם הצד השני יוביל את הממשלה חס ושלום, שום דבר לא ייצא. אבל אם אנחנו נוביל לא תהיה ברירה לכחול לבן אלא לתמוך בזה".

"אתמול הייתי עם ראש הממשלה בשכונה חדשה בקרית ארבע והוא נבהיר פעם נוספת: אין התניה בין החלת ריבונות לבין הקמת מדינה פלסטינית. אנחנו צריכים להתקדם לכיוון של ריבונות", הדגיש יו"ר הכנסת.

בנוגע לאפשרות שבג"ץ ימנע את הטלת הרכבת הממשלה על נתניהו אמר אדלשטיין, "אנשים הולכים לקלפי בעיניים פקוחות ומחליטים. יהיה קושי גדול לבג"ץ להתערב בהכרעת העם. היו בעבר התערבויות מיותרות של בית המשפט ברשות המחוקקת וברשות המבצעת. הפעם זה חמור אפילו יותר - זו תהיה התערבות בהחלטה של כל העם".