מקדימים טיסות כדי להצביע

מאות אנשי עסקים, משגיחי כשרות ושוחטים ואנשי מעשה צפויים להקדים טיסתם ולחזור ארצה כדי להשתתף בבחירות לטובת יהדות התורה

מיכל לוי , כ"ט בשבט תש"פ

קלפי
קלפי
צילום: יונתן זינדל, פלאש 90

בעקבות קריאתם של גדולי ישראל החרדיים בסוף השבוע האחרון, מאות אנשי עסקים, משגיחי כשרות ושוחטים המתפרנסים בחו"ל לאורך ימות השנה, צפויים להקדים טיסתם ולחזור ארצה כדי להשתתף בבחירות לטובת יהדות התורה.

בבתי כנסת רבים ברחבי הארץ הוקראה במהלך השבת האחרונה הכרזתם של גדולי ישראל בה ניתן דגש על מקסום הכח הפוליטי של יהדות התורה בקרב בעלי זכות הבחירה השוהים בחו"ל ביום הבחירות.

באגודת ישראל מספרים על אנשי עסקים שעדיין נמצאים בחו"ל והתעדכנו באמצעות מטה הארגון היכן ניתן לממש הצבעתם מיד עם הגיעם לארץ ביום הבחירות.

כך גם צוות השוחטים הרחב של בד"צ קהילות שהקדים הגעתו ארצה. "מדובר בצוות שחיטה של בשר-בקר בהכשר בד"צ 'קהילות' שהקדים הגעתו ארצה מפולין כקריאת גדולי ישראל וכדי להשתתף בבחירות", מספר יבואן 'קהילות' הרב מרדכי חסיד. "לא חסכנו בממון כדי לקיים מצוות גדולי ישראל ולקדש שם שמיים".

לדבריו, צוות השוחטים אמור היה לשוב ארצה ארבעה ימים לאחר הבחירות אולם בשל הוראת גדולי ישראל הוקדמה טיסתם חזרה ארצה ליום חמישי הקרוב, וביום הבחירות, ביום שני אחר הצהריים, לאחר שמימשו זכותם וקידשו שם שמיים, הם ישובו לשחוט בארץ הייעודה.

"הדבר היה כרוך בהוצאות רבות הן על ידי המעסיק שלהם - על ידי יבואן הבשר - וגם על ידי הצוות עצמו שהוזיל מהונו כדי לממש הצבעתו ולקדש שם שמיים", סיפר.

באגודת ישראל הביעו שביעות רצון מהקדמת טיסת השוחטים של 'קהילות' ושיבחו את העוסקים בדבר. "כך נראית מסירות נפש למצוות חשובה עליה הכריזו גדולי ישראל לקדש שם שמיים לטובת המשך השמירה על זכות הקיום של היהודי החרדי בארץ ישראל. מהם יראו וכן יעשו".