השר אמיר אוחנה: המטרה הראשונה - פסקת ההתגברות

אוחנה הסביר כי מטרתה של פסקת ההתגברות היא לענות על השאלה "למי יש את המילה האחרונה. המילה האחרונה צריכה להיות של הציבור".

ערוץ 7 , כ"ט בשבט תש"פ

שר המשפטים אמיר אוחנה המשתתף בכנס העיתון בשבע בירושלים, הצהיר הבוקר (שני) כי בכוונתו, אם ישאר בתפקידו אחרי הרכבת ממשלה חדשה, לחוקק את פסקת ההתגברות.

"לו אנחנו מקבלים את ה-61 מנדטים המיוחלים, מרכיבים ממשלה ואני נשאר בתפקידי כשר המשפטים, הדבר הראשון שצריך לעשות זאת פסקת ההתגברות".

אוחנה הסביר כי מטרתה של פסקת ההתגברות היא לענות על השאלה "למי יש את המילה האחרונה. המילה האחרונה צריכה להיות של הציבור".

אוחנה מתח ביקורת גם על הקביעה לפיה יו"ר כחול לבן, בני גנץ, ששימש כיו"ר חברת המימד החמישי, איננו חשוד במסגרת החקירה המתנהלת נגד החברה.

"איך אפשר לפני שחקירה בכלל נפתחת לקבוע מי חשוד ומי אינו חשוד. על פי הטענות שאני שומע - בני גנץ הוא או מושחת או פלקט", אמר.

לדבריו, "יש מקום לבדק בית מאוד עמוק בפרקליטות וברשויות אכיפת החוק. מקווה שמ"מ פרקליט המדינה החדש יתחיל בעבודה החשובה הזאת, כשהמטרה היא לחזק את אמון הציבור במערכות האכיפה".

שר המשפטים נשאל גם אודות הביקורת שנשמעה בפרקליטות ובמערכת המשפט על מינוי דן אלדד למ"מ פרקליט המדינה והשיב, "מי שואל אותם בכלל? זו חצר פרטית של מישהו? מפריע להם שהוא לא מהחבורה. זו לא חצר פרטית. החוק קובע שבנסיבות הללו השר ימלא ממלא מקום בהתייעצות עם נציב שירות המדינה. אני עומד מאחורי ההחלטה".