יוזמה: ליווי חרדי לתת"ים דתיים

יהדות התורה תלווה הקמת איגוד חדש לתלמודי התורה המזוהים עם הציבור התורני בציונות הדתית. פינדרוס: "שיוויון בין כלל התלמידים"

בן שאול , כ"ט בשבט תש"פ

יוזמה: ליווי חרדי לתת"ים דתיים-ערוץ 7
יצחק פינדרוס
צילום: חזקי ברוך

יוזמה אמיתית או ספין בחירות? מטה הציונות הדתית עבור יהדות התורה מפרסם היום (שני) כי יהדות התורה תחל ללוות הקמת איגוד חדש לתלמודי התורה המזוהים עם הציבור התורני בציונות הדתית.

"לאחר שנים בהם תלמודי התורה בציונות הדתית מהווים 'הבן החורג' במערכת החינוך של הציבור הדתי-לאומי בכל הנוגע לתשלומי הורים גבוהים, בירוקרטיה ועוד, כעת לראשונה יוזמה חדשה צפויה להביא למהפכה של ממש", לשון ההודעה.

על פי ההודעה, מפלגת יהדות התורה צפויה ללוות איגוד חדש לתלמודי התורה התורניים בציונות הדתית בדומה לארגון הת"תים הפועל בחברה החרדית.

בראש הפעילות עומד ח"כ לשעבר ומועמד המפלגה לכנסת יצחק פינדרוס שנפגש בימים האחרונים עם מנהלי תלמודי תורה בציונות הדתית כשעשרות תלמודי תורה כבר הביעו רצון לקחת חלק באיגוד.

"במערכת החינוך בציונות הדתית פועלים עשרות ואולי אף מאות תלמודי תורה ברחבי הארץ בהם מתחנכים אלפי ילדים המזוהים עם הציבור התורני בציונות הדתית".

למרות זאת, הם במשך שנים מופלים לרעה מחבריהם במגזר הדתי-לאומי המתחנכים בבתי הספר הממלכתיים-דתיים. הדבר בא לידי ביטוי בבירוקרטיה מסורבלת ובמקרים נוספים, כאשר האבסורד הגדול הוא סכומי הכסף הגבוהים שנדרשים לשלם ההורים מדי חודש עבור שכר הלימוד והוצאות נלוות נוספות.

על מנת להביא לשינוי המצב צפויים במפלגת יהדות התורה ללוות את הקמתו של איגוד חדש שיאגד את תלמודי התורה התורניים בציונות הדתית בדומה לאיגוד הת"תים (תלמודי התורה) שפועל בציבור החרדי. מי שילווה את ההקמה של האיגוד החדש הוא ח"כ לשעבר ומועמד המפלגה לכנסת יצחק פינדרוס.

בימים האחרונים הוא נפגש עם מספר מנהלי תלמודי תורה (ביניהם נפגש אתמול בתלמוד התורה "שער השמים" בבית אל עם הרב יעקב בנימין והמנכ"ל ישראל פכטר ומנהלים נוספים מיישובים נוספים) ושוחח עם רבים נוספים כשבשלב זה כבר כעת הצטרפו עשרות תלמודי תורה ליוזמה.

ח"כ לשעבר יצחק פינדרוס אמר כי "המציאות והאפליה בשטח של תלמודי התורה בציונות הדתית זועקים לשמיים. לא הייתי יכול להישאר אדיש לפניות שקיבלתי מהשטח. אני מקווה כי כבר בקרוב האיגוד יתחיל לקרום עור וגידים ויביא לשינוי משמעותי כלפי אלפי תלמידים בציונות הדתית במטרה שיביא לשיוויון בין כלל התלמידים בחינוך בציונות הדתית."