הרבנות הראשית לעזרת יהודי בלגיה

הרב הראשי דוד לאו קיים ישיבה מיוחדת במטרה לנסות ולפעול נגד הגבלת ברית המילה במדינה.

חזקי ברוך - ערוץ 7 , כ"ט בשבט תש"פ

הישיבה בלשכת הרב לאו
הישיבה בלשכת הרב לאו
צילום: דוברות הרבנות

הרב הראשי לישראל, דוד לאו, כינס היום (שני) ישיבה מיוחדת בלשכתו עם חבר הפרלמנט הבלגי מיכאל פרייליך במאמץ למנוע את הגבלת ברית המילה בבלגיה.

בישיבה השתתפו, הרב משה מרסיאנו מנהל מחלקת בריתות ברבנות, נציגי משרד החוץ וחברי הועדה להסמכה ופיקוח על המוהלים של משרד הבריאות הפרופסור אברהם שטיינברג והמוהל הרב חיים משה ויסברג.

הפגישה, אשר נערכה לבקשת חבר הפרלמנט והרב הראשי, נועדה בכדי להביא את מלוא המידע המקצועי וההלכתי אשר יאפשר להתמודד מול הצעות החוק בבלגיה המבקשות להגביל את קיום מצוות ברית המילה.

חברי הועדה להסמכה ופיקוח על המוהלים של משרד הבריאות סקרו את כלל הפעילות בנושא בכדי להבטיח שכל ברית תתבצע ברמה המקצועית וההלכתית הגבוה ביותר תוך שמירה על הסטנדרטים הרפואיים הגבוהים ביותר.

הרב הראשי סיכם את הישיבה ואמר כי "לאורך אלפי שנות קיומו של העם היהודי, אחת המצוות אשר יהודים מסרו נפש עליה יותר מכל היא ברית המילה שהיא האות והסימן בינינו לבין הקב״ה. לצערי הרב דווקא בתקופה זו אשר העולם דוגל בחופש הפרט, יהודים נתקלים ברחבי העולם בניסיונות להקשות ולאסור על קיום ברית המילה. אני רוצה להודות לחבר הפרלמנט מיכאל פרויליך שהגיע לכאן בשביל לבחון כיצד להתמודד עם האתגר הזה. אנו נמשיך לעשות כל שביכולתנו כדי ששום מצווה מהתורה לא תיאסר בשום מדינה. לא ברית מילה לא שחיטה כשרה ולא קבורה יהודית".

חבר הפרלמנט הבלגי, מייקל פרייליך, אמר בתום הישיבה: "אני רוצה להודות לכבוד הרב הראשי ולרבנים חברי הועדה להסמכה ופיקוח על המוהלים של משרד הבריאות אשר נתנו מהידע והנסיון הרב שצברו בנושא. אני בטוח כי יחד נצליח להבטיח שהבריתות אשר יבוצעו בבלגיה יהיו ברמה הגבוהה ביותר הלכתית ומקצועית, דבר אשר יסייע בעתיד להגן על ברית המילה בעם היהודי".