נתניהו במסר למנהיגי הטרור:
אם לא יושב השקט - אתם הבאים בתור

ראש הממשלה מאיים על ראשי ארגוני הטרור בעזה בתגובה להמשך ירי הרקטות וההסלמה בגבול עזה. "אנחנו נמשיך להכות עד שהשקט יחזור"

ערוץ 7 , כ"ט בשבט תש"פ

ראש הממשלה בנימין נתניהו סייר היום (שני) בסוללת כיפת ברזל באזור אשדוד זאת על רקע ההסלמה הביטחונית.

"אתמול תקפנו בכמה זירות - תקפנו בסוריה, תקפנו בעזה, ואנחנו מוסיפים להכות עכשיו עם מטוסים, טנקים ומסוקים. אנחנו נמשיך להכות עד שהשקט יחזור. יש לי מסר לראשי ארגוני הטרור: אם לא יושב השקט - אתם הבאים בתור", דברי ראש הממשלה.

דובר צה"ל עדכן הערב כי זוהו במהלך היום כ-50 שיגורים משטח רצועת עזה לשטח ישראל, כ-90% מהרקטות יורטו. רקטה אחת נפלה בשעות האחרונות ביישוב במועצת אשכול ולא גרמה לנפגעים.

לפני כן ביקר שר הביטחון נפתלי בנט בעוטף עזה ופגש במרכז ההפעלה בשדרות את ראשי המועצות מהאזור.

"סיימתי מפגש עם תושבים וראשי מועצות בשדרות ובעוטף עזה. ביממה האחרונה הנחתנו מכות על בסיסי ג'יהאד אסלאמי וחיסלנו מחבלי ג'יהאד אסלאמי גם בעזה, וגם באזור דמשק. אנחנו פוגעים בהם איפה שהם ולא רק במי שיורה עלינו".

"אנחנו לא רוצים במערכה רחבה אבל אנחנו מכינים תכנית, ואם לא תהיה ברירה אנחנו נפעיל מערכה קשה. אנחנו לא נודיע לאויב מתי ולא נודיע לו איפה. אנחנו מחויבים לביטחון לתושבי עוטף עזה", הוסיף בנט.

מוקדם יותר קיים נתניהו התייעצות ביטחונית עם ראש השב"כ וראש המל"ל במתקן ביטחוני במרכז הארץ.

בשעות האחרונות נשמעו אזעקות צבע אדום ביישובי עוטף עזה. מטחי רקטות נורו ליישובים, לנתיבות ואזור אשקלון. לא היו נפגעים.

מוקדם יותר סייר נתניהו בעיר אריאל ואמר, "אנחנו תקפנו אמש גם בעזה וגם בסוריה. אני לא מתכוון להרפות מזה. נפעל גם היום. מעבר למכות הקשות שאנחנו מנחיתים על אויבינו, החמאס וגם הג'יהאד האיסלאמי צריכים להבין - זה לא יימשך כך. אם הם לא יפסיקו את האש לחלוטין, ואני לא מתכוון ליום, יומיים, אלא בכלל, אם לא תהיה הפסקה מוחלטת - נאלץ להפעיל את תוכנית המערכה הרחבה שהכנו.

''אלה לא מילים בעלמא, יש בהם דברים חדשים, מפתיעים שלא היו לא ב'עופרת יצוקה', לא ב'עמוד ענן' ולא ב'צוק איתן', וכל מי שנמצא בקבינט יודע בדיוק על מה אנחנו מדברים. המערכה, יכולה להיות מלחמה, היא מוצא אחרון. אינני ממהר ללכת לשם. אני יודע את המחיר שמשלמים חיילנו ומשפחות הנופלים. זה מוצא אחרון, אבל אם אין ברירה, לשם נגיע.

נתניהו הוסיף: ''אבוי לחמאס ואבוי לג'יהאד האיסלאמי כשהם יגיעו ליום הזה. אנחנו נעשה מה שצריך כדי להחזיר את הביטחון המוחלט לתושבי הדרום".