פרס ירושלים לחינוך - לאמי"ת בית הילד

הפרס הוענק למוסד לציון ארבעים שנים להקמתו כבית חם לילדים אשר אינם יכולים לגדול בחיק משפחתם.

ערוץ 7 , כ"ט בשבט תש"פ

הענקת הפרס
הענקת הפרס
צילום: שמוליק קליין

פרס ירושלים לחינוך הוענק היום (שני) לאמי"ת בית הילד בשכונת גילה בירושלים, במסגרת כנס ירושלים של העיתון בשבע, שהתקיים במלון קראון פלאזה בבירה.

הפרס הוענק לציון שנת הארבעים להיווסדו של בית הילדים המעניק בית חם לילדים אשר אינם יכולים לגדול בחיק משפחתם.

בנימוקיה קבעה ועדת הפרס כי בית הילד הוא מפעל חינוכי, חברתי וערכי בן 40 שנה שבו תרומה חינוכית וחברתית יוצאת דופן, "הפרס מוענק על תמיכה וחיבוק המוענק לילדים שגורלם לא שפר עליהם, על מסירות והשקעה יומיומית מכל הלב ומכל הנשמה".

את הפרס העניקה השרה לשעבר איילת שקד למנהלי בית הילד לדורותיו: נצחיה אלדר מייסדת בית הילד, מוטי אסרף והמנהל הנוכחי אביתר שאקי בשם כל צוות החינוך וההדרכה לאורך השנים.

את בית הילד הקימו נשות אמי"ת מארה"ב ומתגוררים בו ילדים שנולדו לתוך מציאות חיים קשה, בליווי מסור של צוות בית הילד במודל משפחתי ייחודי שבו זוג צעיר, מדריך ומדריכה ביחד עם ילדיהם הקטנים מספקים בית ומקום מוגן ואוהב לילדים.

נצחיה אלדר מייסדת בית הילד אומרת כי "המודל המשפחתי והחם של בית הילד הוא יחודי- בזכותו יכולנו להגיע לתוצאות נפלאות ומאות של ילדים שגדלו ובגרו הקימו בתים בישראל והיו לאזרחים טובים ותורמים לחברה".

בתיה אריאלי מנהלת קהילת ירושלים ברשת אמית אמרה כי "בית הילד הוא ה-DNA של רשת אמי"ת, החום, האכפתיות והאהבה, הקשר אל התלמידים והמשפחה הגדולה הם הבסיס לכל עשרות אלפי תלמידינו כיום".

אביתר שאקי מנהל בית הילד הודה על הפרס ואמר, "הפרס ניתן לבית הילד אך הוא שייך לכל אחד ואחת מהמדריכים ומאנשי הצוות הרבים של בית הילד לדורותיו ולכל מי שאכפת להם מהילדים ומסייעים להם גם ברשת אמי"ת וגם במשרד הרווחה אשר מסייעים לנו ללוות ולתמוך בכל ילד ובכל בוגר בדרכו להצלחה".