הג'יהאד האיסלאמי: התגובה הסתיימה

הזרוע הצבאית של הג'יהאד הודיעה הערב (שני) על סיום התגובה הצבאית על אירוע גרירת גופת המחבל באזור חאן יונס.

ערוץ 7 , כ"ט בשבט תש"פ

הזרוע הצבאית של הג'יהאד האיסלאמי הודיעה הערב (שני) כי "השלימה את תגובתה הצבאית" על אירוע גרירת גופת המחבל באזור חאן יונס.

מאתמול אחר הצהריים זוהו כ-80 שיגורים לעבר יישובי העוטף - והירי התרחב עד לאשקלון, נתיבות ושדרות. שני בני אדם נפצעו באורח קל בדרכם למרחב מוגן.

בהודעת הזרוע הצבאית של הג'יהאד נמסר כי היא "מבטיחה לעם הפלסטיני ולאומה שהיא תמשיך בדרך הג'יהאד ותגיב על כל ניסיון של ישראל לפגוע בבני העם הפלסטיני ובאדמתו".

ראש הממשלה נתניהו סייר הערב סמוך לסוללת כיפת ברזל באזור אשדוד, שם הזהיר: "אתמול תקפנו בכמה זירות - תקפנו בסוריה, תקפנו בעזה, ואנחנו מוסיפים להכות עכשיו עם מטוסים, טנקים ומסוקים.

אנחנו נמשיך להכות עד שיושב השקט. יש לי מסר לראשי ארגוני הטרור: אם לא יושב השקט - אתם הבאים בתור".

ראש הממשלה נתניהו ביטל את השתתפותו בכנסים של הליכוד בטבריה ובצפת ויקיים הערכות מצב ביטחוניות. גם כחול לבן ביטלה את כנס ההמרצה המרכזי שלה בתל אביב הערב, ובמקומו תועבר הצהרה ביטחונית של גנץ, אשכנזי ויעלון - הרמטכ"לים לשעבר שבצמרת המפלגה.

בעקבות ההסלמה, מתאם פעולות הממשלה בשטחים, אלוף כמיל אבו רוקון, הודיע הערב על סגירת מעבר ארז, החל מעכשיו ועד להודעה חדשה. בתוך כך, תופסק כליל כניסת סוחרים לישראל ומקרים הומניטריים חריגים ייבחנו בהתאם.

עוד יצומצם מרחב הדיג ברצועת עזה ל-6 מיילים ימיים, זאת בתגובה לשיגור הרקטות מרצועת עזה לעבר שטח ישראל.