בני גנץ:
נתניהו יודיע שזו הקדנציה האחרונה שלו, אל תאמינו לו

יו"ר כחול לבן נאם בכנס ירושלים, "אני מתכוון לנהל קבינט מקצועי וסגור, ולא לזלזל בשרי הביטחון וחברי הקבינט שאני עצמי מיניתי''.

ערוץ 7 , ל' בשבט תש"פ

יו"ר כחול לבן בני גנץ נאם הבוקר (שלישי) בכנס ירושלים של העיתון בשבע, והבטיח כי ממשלה בראשותו תמגר את הטרור ברצועת עזה ותאחד את העם.

"הסיכוי שאני אקושש פה קולות לא גבוה, אבל אני מרבה להיפגש עם אנשים מכל המגזרים, כי חשוב לקיים את השיח הזה. חשוב לקיים את ההקשבה, להבין איך אנחנו יכולים לחיות ביחד. אין לנו ארץ אחרת, אין לנו עם אחר, אין לנו חברה אחרת", אמר גנץ בפתח נאומו.

''המחנה הלאומי והממלכתי הוא מחויבות עמוקה לשורשים היהודים. היהדות שלי היא ערכים והקפדה לפני הכל על מצוות שבין אדם לחברו. יש בה דאגה לגר, לאלמנה, ושמירה על טוהר המידות והצנע לכת. יהדות של רעות, סולידריות, דרך ארץ קדמה לתורה. ככה אני נוהג, כך אנהג גם בעתיד''.

גנץ הוסיף, "אני מתכוון לנהל קבינט מקצועי וסגור, ולא לזלזל בשרי הביטחון וחברי הקבינט שאני עצמי מיניתי. שני מינויים אחרונים נעשו מתוך זלזול אישי של ראש הממשלה ומתוך צורך פוליטי מקומי. לא כך ראוי במערכת הביטחונית החשובה במדינת ישראל".

"אעשה ספוילר: נתניהו יודיע שזאת תהיה הקדנציה האחרונה שלו, שנשארו לו רק כמה מהלכים היסטוריים, רק 6 רפורמות שהוא צריך לעשות בכדי לתקן את מה שהוא עצמו לא הספיק לעשות בעשר השנים האחרונות. אני לא מאמין לו, הוא רוצה רק דבר אחד: חוק ההימלטות שיאפשר לו להימלט ממשפט", טען יו"ר כחול לבן.