העיתונאי הותיק נגד נתניהו: "מזלזל ובז לקהל שיושב מולו"

העיתונאי מיכאל טוכפלד נעלב מראש הממשלה בעקבות נאומו נגד הציונות הדתית: "נואם כאילו יושבת מולו קבוצה של סתומים בורים".

ערוץ 7 , ל' בשבט תש"פ

העיתונאי מיכאל טוכפלד מבקר היום (שלישי) את ראש הממשלה נתניהו בעקבות נאומו בכנס ירושלים.

"נעלבתי", פותח טוכפלד. לדבריו נאומו היה טוב וגם על היותו "מנהיג דגול" כלשונו, אין עוררין, אך הוסיף: "הנאום של נתניהו היה ספוג בבוז ובזלזול בקהל שישב מולו. מתחיל עם זה שהוא אומר שהם לא מבינים אנגלית. כאילו יושבת לפניו קבוצה של בורים ועמי ארצות שלא מבינים ומדברים אנגלית ולא מבינים כלום בפוליטיקה והוא חזר על זה שוב ושוב כמה פעמים במהלך הנאום. 'אתם לא מבינים שום דבר' זה פחות או יותר היה המוטו שחזר על עצמו בנאום.

''כאילו לפניו יושבת קבוצה של סתומים שלא מבינים כלום והוא בא להאיר את עיניהם ולהגיד להם שהוא המציא את דעת הקהל האמריקאית והוא זה שיודע הכל".

טוכפלד התייחס גם לשימוש של נתניהו בשגיאות של גנץ: "אני לא כל כך אוהב את הירידות על בני גנץ בתחום הגמגום והלעג והבוז".

לשאלה כיצד מרשה לעצמו נתניהו לנהוג כך בציונות הדתית משיב טוכפלד כי זה גם נובע מהתנהלות הציונות הדתית וממה שהוא מגדיר 'תסמונת הפריץ' וההערצה כלפי נתניהו, אך גם מציין את חלקו של נתניהו: "אני חושב שמשהו קרה לו מבחינת פולחן האישיות ומבחינת ההערצה האישית. וזה נכנס אליו וזה נוגע לו ומכאן נובעת ההתנהלות שלו עם השמפניות והסיגרים".

"הוא מכניס לצוות שלו ובכוורת שמקיפה אותו יש המון חובשי כיפות סרוגות והוא כאילו מחובר לקהל הזה, אבל מצד שני הערצה אליו הביאה אותו למקומות לא טובים, אותו ואת המקורבים אליו. וזה השפיע גם אולי על המקום שהוא נמצא בו כרגע מבחינת הנהנתנות וכתבי האישום".