מרצ מאשימה:
״אם תרצו״ - זרוע של הליכוד לתעמולה אסורה

מרצ עתרה לוועדת הבחירות המרכזית בטענה שמפלגת הליכוד מפרה את חוק מימון מפלגות ומשתמשת ב"אם תרצו" כזרוע ביצועית לתעמולה אסורה.

תגיות: אם תרצו מרצ
חזקי ברוך - ערוץ 7 , א' באדר תש"פ

שלט של "אם תרצו" בתל אביב
שלט של "אם תרצו" בתל אביב
צילום: אם תרצו

מפלגת מרצ עתרה הבוקר (ד') לוועדת הבחירות המרכזית, באמצעות עו"ד אורי הברמן כנגד עמותת "אם תרצו".

בעתירה מבקשת מרצ מיו"ר ועדת הבחירות, השופט ניל הנדל, לקבל צו מניעה לפעילותה של "אם תרצו", לדרוש מהעמותה לחדול מכל "פעילות בחירות" כהגדרתה בחוק מימון מפלגות, וכן להורות ל"אם תרצו" להירשם כ"גוף פעיל בבחירות" אצל מבקר המדינה.

מזכ"ל מרצ, תומר רזניק, טען כי "אם תרצו הפכה עצמה לכלי שרת ולתיבת התהודה של קמפיין הליכוד. במערכת הבחירות הנוכחית, מסריה של העמותה חופפים באופן מובהק למסרים של מפלגת הליכוד וראש הממשלה בנימין נתניהו. קשה שלא לתהות למה עמותה שמטרתה ׳לקדם את הרוח הציונית בחברה הישראלית׳ עוסקת בתעמולה כנגד פרקליט המדינה לשעבר, שי ניצן.

״גם הקמפיין לעידוד הצבעה לימין, החל לפתע לעלות, תוך תיאום עם מסרי הקמפיין של הליכוד. אני מזכיר כי תרומה אסורה למפלגה פוליטית היא עבירה פלילית ובמעשים של אם תרצו יש פעילות שטח של ממש לחיזוק הליכוד".

עוד הדגיש רזניק כי התמונה המצטיירת מכלל פעולותיה של "אם תרצו" היא שהעמותה מתפקדת הלכה למעשה, כזרוע ביצועית של הליכוד, ומי שמבקשת להשפיע על הציבור כדי שיצביע לליכוד ולחזק את מסריה של הליכוד והעומד בראשה, רה"מ נתניהו. בדפי הפייסבוק שהוקמו לטובת הקמפיינים, נכתב: "נתניהו, לעולם לא תצעד לבד" והובאה תמונתו של נתניהו.

במרצ מציינים גם את הקמפיין שניהלה עמותת "אם תרצו" כנגד הרשימה המשותפת, במקביל לקמפיין הליכוד נגד הרשימה וכן קמפיין נגד חברי כנסת מכחול לבן, בשיטת עבודה מתואמת בשלמות עם מסרי הליכוד כפי שהופצו בעת האחרונה כנגד כחול לבן והעומדים בראשה.

"מהמידע שיש בידינו, עולה ש"אם תרצו" היא המסבירה הראשית של נתניהו, תוך שהיא מתחזה לעמותה א-מפלגתית ועוברת לכאורה על חוקי מימון הבחירות. אני קורא לוועדת הבחירות לעצור את הפעילות שלה", כך רזניק.