אדם פז מציג:
"שיר הכבוד" לעילוי נשמת אורי אנסבכר

גרסת יהדות ספרד לפיוט האשכנזי "אנעים זמירות", לעילוי נשמת אורי אנסבכר הי"ד שנרצחה באדר תשע"ט ביער ליד עין יעל בירושלים.

ערוץ 7 , א' באדר תש"פ

היוצר אדם פז פרסם גרסה משלו ל"שיר הכבוד", אם תרצו - גרסת יהדות ספרד לפיוט האשכנזי "אנעים זמירות".

הסינגל הוקלט ומתפרסם לעילוי נשמת אורי אנסבכר הי"ד שנרצחה בפיגוע דקירה אכזרי בפברואר 2019 - אדר תשע''ט, ביער ליד עין יעל בירושלים.

''עוד מילדות אני זוכר את בית הכנסת שליד סבתא. איפה שהנוסח לא ברור, וכל מי שעולה להתפלל בקול רם מתפלל לפי העדה שלו. זוכר איך כילדים היינו מחכים לשיר את 'שיר הכבוד' במין הרגשת יראה חלומית ילדותית", מספר פז.

''מאז שגדלתי נמשכתי מאד לרוקנרול לסגנונותיו. משהו באירועי וודסטוק משך את ליבי הרבה יותר מבית הכנסת הישן. כשאורי נרצחה הקמנו לימוד קבוע בבית לעילוי נשמתה, מדי חמישי. קראנו לזה "סופש לנשמה". התקבצו ובאו הרבה מאד חברים טובים, והמנגינה שבחרנו לשיר בתחילת כל לימוד היה המנגינה הזאת, עוד מימי בית הכנסת.

''באותו הזמן, חבר אתגר אותי להלחין מנגינה חדשה ל'שיר הכבוד' האשכנזי. רוב בתי הכנסת היום מתפללים בכל הנוסחים. אנחנו בקיבוץ גלויות אחד גדול. אי סיבה שהפיוט הנבואי היפהפה הזה לא ייכנס גם לבתי הכנסת של יהדות המזרח, ספרד וצפון אפריקה. לקחתי את המילים באולפן והלבשתי אותם על המנגינה ההיא, מ'סופש לנשמה'. טיבלתי באווירת וודסטוק אריק אינשטיינית כזאת. יוצא שהמילים אשכנזיות, הלחן ספרדי, והאווירה ישראלית", סיכם פז.