השר אלי כהן
השר אלי כהן צילום: אביב הרץ/TPS

שר הכלכלה אלי כהן השתתף הבוקר (רביעי) בוועידת העסקים של מעריב.

בשיחה עם יהודה שרוני נשאל האם הליכוד ישיג 61 מנדטים? "אנחנו נמצאים קרוב ל-61 מנדטים, בכל הסקרים אנחנו בין 58-59 מנדטים. הסיכוי היחידי של כחול לבן, עם 49 מנדטים, זה להקים ממשלה עם הרשימה המשותפת".

כהן התייחס לקלטות אשכנזי, "אני לא רוצה להפר את נושא צו איסור הפרסום, אבל צריך לשאול את כחול לבן שתמיד מדברים על נושא טוהר המידות, עד שזה מגיע אליהם. אני אומר לך, בתור חבר קבינט, שיש שם דברים חמורים שחשוב שהציבור יבוא ויידע אותם. ממה הם חוששים כל כך? אצל נתניהו היינו רואים כל יום הדלפות, דיונים מחדר החקירות, באופן סגור. כשזה מגיע אליהם, אתה שומע איך את מגינים. אצל נתניהו היה כתב אישום על סיקור אוהד, כאשר בפרשת המימד החמישי היה מכרז של 50 מיליון שקלים שקיבלו מתוכו 4 מיליון שקלים כשעדיין אין מוצר".

שר הכלכלה נשאל האם זה לא מוזר שהסיפור הזה יצא ע"י מ"מ פרקליט המדינה שבוע לפני הבחירות?
"זה לא מוזר שרק אחרי שנתיים נזכרים לבוא ולבדוק? זה לא מוזר? זה לא מוזר שבזמן שנתניהו נמצא בפגישה היסטורית אצל הנשיא טראמפ באים ומגישים את כתב האישום? אני רוצה לומר לך, כשאתה מבין את פרשת אשכנזי-מנדלבליט אנחנו מדברים על שיבוש חקירה, זיוף מסמכים, כשסגלוביץ' בא ואומר נתונים כאלה ואחרים".

אתה לא אוהב את המינוי של ברקת? "אני יכול לומר לך שלפני בחירות זה לא נכון לעשות מינויים. קודם כל צריך לתפוס את הטוב ואחר כך לחלק אותו. לא חשבתי לבוא ולדבר עם ראש הממשלה על מינוי כשכל כולי ממוקד להביא 300 אלף מצביעי ימין לבוא ולהצביע. למה הוא עשה את זה? תשאל אותו. אני רוצה לומר לך שמדינת ישראל נמצאת במצב הכי טוב שלה מבחינה כלכלית. תמיד יש מה לעשות, אבל תראה, דירוג האשראי ונתוני האבטלה הכי טובים מאז קום המדינה. אתה רואה את היקף ההשקעות הזרות, כל זה כשבמהלך השנים האחרונות פעלנו להוריד מיסים. המדיניות הכלכלית שתוביל כחול לבן תהיה מסוכנת למדינת ישראל מהסיבה שאין להם שום ניסיון כלכלי. לפיד העיד על עצמו שהוא לא מבין בכלכלה".

אתה רוצה להיות שר האוצר הבא? "כל דבר בעתו. אם אמרתי קודם שלא עוסקים במינויים, אז אני עסוק בלהביא את ה-200 אלף מצביעים שיביאו אותנו ל-61 מנדטים. בזה אנחנו עסוקים. אין לי ספק שאם המדיניות תהיה בידיים של כחול לבן יעלו כאן מיסים. ראינו את זה כשלפיד היה שר אוצר. לא רק שלא נעלה מיסים, נוריד מיסים. אין שום הצדקה להעלאת מיסים. הורדנו את מס החברות, הורדנו את המע"מ, הורדנו את המס לייצואנים. אין להם הבנה כלכלית, יש מדיניות ברורה של בנק ישראל והאוצר להעלות מיסים".

אין לך אמון בפקידי האוצר? "קודם כל, בנק ישראל הוכיח באופן עקבי לאורך כל השנים שהוא הלוביסט הכי גדול של הבנקים בישראל. סוף סוף, אחרי 50 שנה, יקום בנק דיגיטלי. בנק ישראל מוביל למיזוגי בנקים שפוגעים בתחרות".

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו