השלט שהוסר
השלט שהוסר צילום: ללא קרדיט

בית המשפט המחוזי בתל אביב דחה הבוקר (חמישי) את עתירת פורום המזרח התיכון נגד עיריית תל אביב-יפו, שהוגשה בעקבות החלטת העירייה להסיר כרזות בהם נראים איסמאעיל הנייה ואבו מאזן כורעים על ברכיהם כשסביבם חגים מסוקי קרב.

בית המשפט קבע כי ההחלטה על הסרת השלט נעשתה כדין, במסגרת שיקול הדעת של ראש העירייה, וכי מדובר בהחלטה סבירה.

ראש עיריית תל אביב-יפו, רון חולדאי, מסר: "אני מברך על החלטת בית המשפט. נמשיך להגן בקנאות על חופש הביטוי, אך לא נאפשר במרחב הציבורי מסרים המעודדים אלימות''.

נוה דרומי, מנכ"לית 'פורום המזרח התיכון' המוביל את הפרויקט לניצחון ישראל במסגרתו נתלו השלטים, הגיבה: "לא הופתענו מהחלטת בית המשפט המחוזי בתל אביב שאימץ את עמדת עיריית ת"א וראש העיר חולדאי להסיר את השלטים. חשבנו שאנו חיים במדינה בה ניתן להשמיע את כל הדעות ללא השתקת פיות. אך לצערנו, התבדינו לראות שמדינת תל אביב והעומד בראשה הם מעל החוק.

''ראש העירייה רון חולדאי במהלך פופוליסטי חד צדדי ביטל את הדעה של חלק נרחב באוכלוסייה, החלטתו פוגעת בדמוקרטיה שהוא כל כך מתגאה בה בתל אביב הליברלית".

דרומי הוסיפה, "בציבור הישראלי אט אט רווחת ההבנה כי הדרך היחידה להכריע את סבבי הדמים היא בהבסת הטרור הפלסטיני. ללא תבוסה משמעותית של הטרור אין שום הבטחה אמיתית לשלום ולהסכם בין שני הצדדים".

''עמדתנו היא זו שגם הצגנו בבית המשפט, מדובר בסתימת פיות ופגיעה חמורה בחופש הביטוי. אנו נמשיך להדהד את המסר המבקש להלחם בסרבנות הפלסטינית ולהביא שלום אמיתי לישראל". בפרויקט לניצחון ישראל שוקלים את המשך הצעדים המשפטיים.