ענת דוידוב וחגי גולן שוחחו עם אמיר כהן (103FM), שנמצא בבידוד לאחר שחזר מטיול בתאילנד, ומנכ"לית ועדת הבחירות עו"ד אורלי עדס על תוכנית פריסת הקלפיות המיוחדות המיועדות ל־1,400 אזרחים הנמצאים בבידוד ברחבי הארץ.

אמיר כהן, ששב מתאילנד, שוהה בבידוד ותוהה מה יקרה ביום בחירות. "השאלה המרכזית היא איך אני אצביע? האם אני אוזמן לשעה מסוימת או שאגיע עם כולם? איך אני אמור להגיע לאוהל ההצבעה הייחודי אם אני לא עם רכב. אני גם חושב על מתי אני אמור להגיע, אולי כשאגיע אהיה חשוף לאנשים אחרים שאולי יש להם קורונה. כל העניין של לרכז את כל החולים ביחד נשמע לי לא הגיוני, ואני לוקח בחשבון שלא אוכל להצביע".

לאחר שהציף כהן את כל השאלות החשובות הצטרפה לשיחה מנכ"לית ועדת הבחירות, והתייחסה לסוגיה; לדבריה יהיו בין 10 ל־12 קלפיות שיפוזרו בערים מרכזיות, ובפריסה ארצית, "זה יהיה במגרשי חנייה חיצוניים, אנחנו בשלבי איתור, ונשתדל שזה יהיה בערים מרכזיות ובפריסה ארצית. במגבלות הקיימות לא ניתן יהיה לתת מענה לכל אחד בעיר שבה היא מתגורר. ועדת הבחירות לא תסיע את המבודדים, בדיוק כמו שהיא לא מסיעה קבוצות אוכלוסייה אחרות שמתקשות להגיע לקלפי כמו מוגבלים או חולים, היא לא יכולה לעשות את זה. זה לא המקרה. מנכ"ל משרד הבריאות יוציא תיקון לצו ויאפשר לאנשים לצאת לביתם לצורך הצבעה בלבד אם אין להם תסמינים. חשוב לזכור שלא מדובר באנשים חולים, ולא צריך להלחיץ את הציבור".

עוד הוסיפה: "כדי להפיג את החששות גם של המצביעים וגם של חברי ועדת הקלפי ייצרנו באוהל קיר שקוף בין הבוחרים לחברי ועדת הבחירות. לשמחתי, אנחנו נעזרים במנכ"ל מד"א, והוא מגייס אנשים מתוך מד"א. הופתעתי איך היום, בתום התדרוך לתקשורת קיבלנו מספר פניות של אנשים שסיפרו ששמעו שיש קושי לגייס עובדים לקלפיות, והם הציעו לעבוד".

בהמשך המליצה עו"ד עדס לציבור הרחב לעקוב אחר ההתראות של ועדת הבחירות, "שיעקבו אחר פרסומים רשמיים של ועדת הבחירות, ויחשבו פעמיים לפני כל פרסום ידיעה שמגיעה אליהם, כי היא הופכת לויראלית, גם אם היא לא אמינה או נכונה. מעבר לזה אני מאמינה שאנשים ידעו לעשות את האבחנה, ולא תהיה פגיעה באחוזי ההצבעה".

לסיום התייחסה לתקציב, ואמרה: "למערכת הזו היו הוצאות גדולות יותר. יש משמעות לעובדה שמדובר במערכת בחירות שלישית באותה שנה, וקיבלנו את התקציב הנדרש שעומד על 387 מיליון שקלים".

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו