גנץ לנתניהו: אתה מרעיל את ישראל

יו"ר מפלגת כחול לבן יצא במתקפה קשה נגד ראש הממשלה בנימין נתניהו והאשים אותו בכוונה לשבש את יום הבחירות.

ערוץ 7 , א' באדר תש"פ

יושב ראש כחול לבן בני גנץ נשא הערב (רביעי) הצהרה לתקשורת בה תקף בחריפות את ראש הממשלה.

"נתניהו, תסתכל לי בעיניים. תסתכל לאזרחי ישראל בעיניים. בשם האובססיה שלך להימלט ממשפט אתה משקר, משסה, מפלג, מלכלך, מפיץ שמועות זדוניות ומסית. נתניהו – אתה מרעיל את ישראל", אמר גנץ.

בפנייה לנתניהו הוסיף, "ב-17 למרץ אתה הולך לשבת על ספסל הנאשמים, בהקראת כתב האישום, תחת הכותרת 'מדינת ישראל נגד בנימין נתניהו' ובמערכת הבחירות אתה פתחת במתקפה של 'בנימין נתניהו נגד מדינת ישראל'. אתה מאשים את גבי, רמטכ"ל לשעבר שלחם במשך שנים רבות למען ביטחון ישראל, אתה שהצעת לו את תפקיד שר הביטחון. אתה מאשים אותו בהקלטות מפוברקות ובשנאה לאחינו הדרוזים? אתה, שניסית לשבור את ברית הדמים בינינו, שלא היית מוכן להכניס תיקון קטן בחוק הלאום או להוסיף חוק לשוויון עבורם?".

"אתה, שהארכת את כהונתי כרמטכ"ל וקיבלת ממני דיווחים בלילות מורטי עצבים – מפיץ עליי שקרים והמצאות מוחלטות? הרי רק לפני שנה וחצי הצעת לי להצטרף לליכוד ולהיות שר הביטחון שלך. רק לפני חודשיים, קראת לי לשותפות והצעת לי להיות ראש ממשלה אחריך. נתניהו - איבדת את זה ואתה לא ראוי להיות ראש ממשלה אפילו יום אחד נוסף. אני איתך לא אשב", הצהיר גנץ.

הוא הוסיף, "מעולם לא חשפתי את השיחות הרגישות והדיסקרטיות בינינו, כשהייתי רמטכ"ל ואתה ראש ממשלה. אני גם לא אעשה זאת, ואתה יודע למה".

גנץ טען שנתניהו משתמש במדיניות הפחדה. "אנחנו מכירים את שיטת נתניהו. כל מי שהתמודד מולך מבית ומחוץ ספג את הרפש וההכפשות: סילבן שלום, גדעון סער, אריאל שרון ז"ל. ולא רק הם. את היועץ המשפטי שאתה מינית - האשמת בניסיון הפיכה שלטונית. לפרקליט המדינה הצמידו בגללך מאבטחים, כאילו המאפיה מאיימת עליו. שופטים וחברי כנסת מסתובבים מפוחדים ומשותקים. ותמיד באותה השיטה. רגע לפני הבחירות צצים השקרים, ושעה אחריהן הם נעלמים".

"מה שאתה עושה בחודש האחרון הוא לא קמפיין שנאה - אלא פשע שנאה נגד הדמוקרטיה והחברה הישראלית. תסתכל על המדינה הנפלאה שלנו, זו שצמחה מערכי הערבות ההדדית והרעות. כרמטכ"ל חוויתי איך המדינה הזו יודעת לחבק ברגעים הקשים ולשמוח ביחד בהישגים. את העוצמה הזו, את הביחד והיופי שברעות - אתה מחריב במו ידיך", האשים גנץ.

"בנית והצמחת סביבך תרבות של פשע, של עדי מדינה. תרבות של שוחד, מרמה והפרת אמונים. ובשביל מה? כדי שבן הדוד שלך, איש סודך, ירוויח מיליונים בעסקת צוללות? כדי שאתה תרוויח מיליונים מעסקת המניות? היום אנחנו מגלים ומבינים שאתה מפעיל את שר המשפטים, כדי לקבור את הפרשה הזאת עד הבחירות. הכל כדי להימלט ממשפט ולהעביר את חוק ההימלטות", טען יו"ר כחול לבן.

לדבריו, גם בליכוד יש פחד מראש הממשלה. "לקחת את תנועת הליכוד המפוארת והפכת אותה ואת אנשיה לתיאטרון לאומי. מדי יום אני שומע את חבריך לליכוד, שהפכו לשטיח תחת רגליך, מקריאים סיסמאות הזויות ושקריות. אני בטוח שבתוך תוכם ובינם לבין עצמם, הם מתביישים. אתה מאלץ אותם להתנהג כחבורה של פחדנים. גנרלים ואנשים ראויים שהפכו לבובות בצבא של הנאשם בשוחד, מרמה והפרת אמונים".

"תבין - עלי לא מאיימים. לא חמאס, לא חיזבאללה ולא איראן. אז בטח שלא אתה. אז אני לא מדבר כמוך - ביג דיל. בזמן שאתה לקחת שיעורי משחק בניו יורק אני הגנתי על המדינה הזו ובניגוד אליך אני עדיין מבקש לעשות זאת. אני בטוח שבימים הקרובים צונאמי של פייק ניוז ישטוף את ישראל. נתניהו - זאת ההזדמנות האחרונה שלך לגלות מנהיגות ואחריות לאומית ולעצור את הרפש, השנאה והשיסוי שאתה זורע בתוכנו", אמר גנץ.

יו"ר כחול לבן גם האשים את ראש הממשלה כי הוא מתכוון פגוע במהלך התקין של יום הבוחר. "אני יודע כבר על כוונה של נתניהו לשבש את יום הבחירות. הוא עשה זאת בהודעות סמסים ובסרטונים שקריים, ובבחירות הקרובות הוא יעשה זאת בדרכים מתוחכמות בהרבה. אני קורא לוועדת הבחירות להתכונן ולהיערך – טכנולוגית, כוח אדם וארגון מתאים. אני דורש מיו"ר ועדת הבחירות להבטיח את תקינות יום הבחירות. הם משקרים, ואני בטוח שעד הבחירות הם ימשיכו מדי יום לשקר".

"אני קורא לאזרחי ישראל: לא להידרדר לתהומות האלה. לא ללכת שבי אחרי מכונת השקרים המשומנת מבלפור. לא להדרדר לשיח מבזה. בכנות, זה לא נעים לציבור, וזה גם לא נעים לי. אבל זה לא יזיז אותי במילימטר מדרכי", סיכם גנץ.

מהליכוד נמסר בתגובה, "גנץ נראה מאוד לא רגוע הערב. אנחנו קוראים לו להירגע, לשתות כוס מים ולהגיע לעימות. לא להתבכיין ולא להשתולל. פוליטיקה זה תחום קשה, תפקיד ראש ממשלת ישראל - קשה הרבה יותר. גנץ פשוט לא יכול".