יעל אקשטיין עם יו"ר הסוכנות יצחק הרצוג
יעל אקשטיין עם יו"ר הסוכנות יצחק הרצוג צילום: אוליביה פיטוסי

מאות בני אדם השתתפו הערב (רביעי) באירוע לזכרו של נשיא הקרן לידידות לשעבר, הרב יחיאל אקשטיין ז"ל, במלאת שנה לפטירתו.

באירוע התקיים בירושלים השתתפו בני משפחתו, יו"ר הסוכנות היהודית יצחק הרצוג, ראש העדה הדרוזית השייח' מוואפק טריף, פוליטיקאים, ראשי ערים וצוות הקרן לידידות.

יעל אקשטיין, נשיאת הקרן לידידות, בתו וממשיכת דרכו של הרב אמרה באירוע: "היום הזה קשה בעבורי, כי אני עדיין מתאבלת על אבי. עם זאת, כנשיאת הקרן לידידות אני מלאת גאווה ותקווה כשאני רואה שאנחנו ממשיכים לצמוח ולהמשיך ולהצעיד קדימה את מפעל חייו".

"אבי השאיר לנו ארגון חזק ומורשת מפוארת. המפעל של אבי היה גדול וחזק יותר מכפי שניתן לדמיין כי הוא נתן לנו תקווה ואת היכולת להאמין שכל אחד יכול לשנות את העולם", דברי אקשטיין

יו"ר הסוכנות היהודית, יצחק הרצוג סיפר על היכרותו רבת שנים עם הרב. "הרב יחיאל אקשטיין הותיר מורשת עצומה. חלק מעמודי התווך בעשייה של יחיאל יישארו לעד במורשת הלאומית של מדינת ישראל. הוא הוביל תהליך מחולל שינוי בחברה בישראל ובעולם היהודי כולו. הוא פעל למען מצוקתם של אלה שידם אינם משגת ושהגורל התאכזר אליהם מתוך תפיסת עולם. אדם יוצא דופן ונפלא שהשאיר חותם עצום".

הרב יחיאל אקשטיין הקים את הקרן לידידות בשנת 1983 במטרה לייצר דיאלוג בין הציבור היהודי לבין קהילות נוצריות אוהבות ישראל ולגייס תמיכה למדינת ישראל.

בתחילת דרכו היה הרב נתון למתקפות שכן בין הקהילות שררה חשדנות גדולה אך כיום התמיכה האוונגליסטית בישראל הוכחה כנכס אסטרטגי וכמנוע לפריחה הדיפלומטית של ישראל, להעברת שגרירות ארה"ב לירושלים, ההכרה ברמת הגולן ועוד.

כיום תורמת הקרן מיליארדי שקלים לחיזוקה של ישראל בתחום הרווחה, העלייה והביטחון.