מרימים כוסית לרגל האישור
מרימים כוסית לרגל האישור צילום: רועי חדי

שני עשורים לאחר שהחל התכנון, אושר להפקדה במועצת התכנון העליונה איזור התעשייה הגדול ביותר ביהודה ושומרון - שער השומרון - שייועד להיי-טק ותעשייה.

גודל אזור התעשייה המתוכנן עומד על כ- 3000 דונם והוא יתפרש מצפון ומדרום לכביש 5, ויכלול כ- 2 מיליון מטר רבוע בנוי לתעשייה.

אזור התעשייה צפוי להיות אחד המבוקשים ביותר בתעשייה ביו"ש ובכלל, בשל קרבתו לתל אביב ולמרכז הארץ, לנמלי הים, לכביש 5 לרכבת והמקום משתלב גם בתוכניות העתידיות לרכבת.

עם סיום הדיון במנהל האזרחי, הוציא ראש המועצה האזורית שומרון יוסי דגן בקבוק יין מיקב טורא מהשומרון, וראשי הרשויות הרימו כוסית לחיים יחד עם משתתפי הדיון.

דגן בירך 'שהחיינו' בשם ומלכות והדגיש שמדובר ברגע היסטורי: "איזור תעשייה שער השומרון צפוי לשנות את המשוואה בדרך למיליון יהודים ביו"ש. איזור התעשייה הזה שהוא הכי גדול ביהודה ושומרון, מעבר למתן מענה לתעסוקה גם לערבים וגם ליהודים, בכל המרחב ומעבר לשדרוג הנושא התעשייתי התעסוקתי והכלכלי, בכל מרחב השומרון הוא גם עוגן כלכלי אסטרטגי למדינת ישראל, המרחקים הקצרים גם מכביש 5, גם לנמלי הים, יש כאן הזדמנויות כלכליות עצומות למדינת ישראל, ובנוסף אנחנו זוכים להיות ברגע של ציונות אמיתית, איזור תעשייה כל כך גדול - לבנות את ארץ ישראל".

"אני מבקש להודות לשותפי ראשי הרשויות השכנות ראש מועצת אורנית ניר בר טל וראש מועצת אלקנה אסף מינצר, לראש הממשלה בנימין נתניהו, מנכ"ל משרד ראש הממשלה רונן פרץ, שר הבטחון נפתלי בנט, שר הכלכלה אלי כהן, קובי אלירז, אלוף פיקוד מרכז הקודם רוני נומה, ראש המנהל הקודם אחוות בן חור, ראש המנהל האזרחי הנוכחי תת אלוף רסאן עליאן", הוסיף.

ניר ברטל, ראש מועצת אורנית ציין "אזור התעסוקה והתעשיה יהנו יעד אסטרטגי לאזור שער השומרון. בזכותו יוקם מרכז תחבורתי אזורי המאפשר חיבור לרכבת קלה, תעסוקה רבה לתושבי האזור במרחק נסיעה מהבית באופניים והכנסות משמעותיות למועצות".

אסף מינצר, ראש מועצת אלקנה, הוסיף "אני שמח ונרגש, יחד עם שותפיי וחבריי ניר ברטל ויוסי דגן, לקחת חלק באירוע היסטורי של הקמת אזור התעשייה הגדול בשומרון, שייתן מענה של תעסוקה, תחבורה, חינוך פנאי ונופש לכל האזור ושבזכותו יזכו המועצות להכנסות משמעותיות ורווחה כלכלית.
תודה גדולה לראש הממשלה בנימין נתניהו על קידום התוכנית, לראש המנהל האזרחי הקודם והנוכחי ולכל המתכננים והיועצים על עבודתם המקצועית והמעולה".

על פי התכנית שאישר הבוקר הדרג המדיני ייבנה אזור התעשייה על שטח של כ- 2,000,000 מ"ר לבניה, סמוך לפארק סיבל, וישמש ברובו לתעשיית ההייטק. על השטח הזה ייבנו גם מבני חינוך, בנייני משרדים, מתחמי ספורט, מסחר, תיירות, הייטק, לואו - טק, ומפעלי תעשיה כבדה וקלה. בנוסף, יבנה מסוף תחבורה עבור תושבי האזור עם חיבור לכביש 5 ולרכבת ישראל.

whatsapp
הצטרפו לקבוצת הוואטצאפ של ערוץ 7