פצוע פיגוע הדריסה שוחרר מבית החולים

חייל גולני שנפצע קשה לפני כשלושה שבועות בפיגוע סמוך למתחם התחנה בירושלים יעבור כעת לשיקום בבית החולים "שיבא" בתל השומר.

ערוץ 7 , ב' באדר תש"פ

זירת הפיגוע
זירת הפיגוע
צילום: Yonatan Sindel/Flash90

חייל גולני שנפצע קשה מאוד בפיגוע הדריסה במתחם התחנה לפני כשלושה שבועות השתחרר הבוקר מהמרכז הרפואי שערי צדק ועבר לשיקום בתל השומר

החייל שהגיע במצב קשה מאוד עם פגיעה רב מערכתית ופגיעת ראש קשה טופל על ידי צוותי הטראומה, הכירורגיה וטיפול נמרץ של שערי צדק שייצבו את מצבו לאחר הפגיעה.

לאחר שמצבו התייצב משמעותית, הועבר להמשך הטיפול בפגיעת הראש במחלקה הנוירוכירורגית והיום השתחרר במצב טוב להמשך תהליך שיקומו.

הבוקר הגיעו מנכ"ל שערי צדק, פרופ' עופר מרין, מנהל יחידת הטראומה ד"ר אלון שוורץ, מנהל המחלקה הנוירוכירורגית ד"ר נבו מרגלית, ומנהל היחידה לנוירוכירורגיה ד"ר טל שחר להיפרד ולאחל לחייל ומשפחתו בריאות והמשך שיקום מוצלח.

פרופ' מרין מר לחייל, "אנחנו מלאי שמחה היום לראות אותך אחרי התהליך וההחלמה המדהימה שעברת. אתה לוחם אמיתי והוכחת לנו את זה לאורך כל השבועות האחרונים. צוותים רבים ממחלקות רבות היו מעורבים בטיפול בך ואני רוצה להודות להם. אנו מאחלים לך ולמשפחה החלמה מהירה ושנפגוש אותך רק באירועים משמחים".

מנהל יחידת הטראומה, ד"ר אלון שורץ סיפר לחייל ולמשפחה "אני מתגורר סמוך למקום הפיגוע וכשקפצתי לבית החולים הבנתי מהדיווחים מהשטח שמצב הפצוע מאוד קשה. לא ויתרנו ויחד עם כל הצוותים הרפואיים ובמיוחד איתך נלחמנו לכל אורך הדרך ואני שמח שהגענו למצב שאנחנו יכולים לשחרר אותך עם תקווה לשיקום מלא״.

מנהל היחידה לנוירוכירורגיה שניתח את החייל, ד"ר טל שחר, ציין "החייל נמצא בתהליך שיקום שיארך עוד זמן אולם אני בטוח שישמור על מגמת השיפור המתמיד ועל הרוח והעוצמה שראינו ממנו מרגע הפציעה".

משפחת החייל הודתה לצוותי שערי צדק "המשפחת מודה לרופאים, לאחיות ולכל הצוותים על הטיפול המסור בכל רגע יום ולילה, ומאחלים רפואה שלמה לכל עם ישראל".