בכיר רבני חב"ד: בן גביר? איסור חמור!

במכתב שפרסם קרא הרב ירוסלבסקי לחסידי חב"ד לתמוך ברשימת יהדות התורה והבהיר כי חל איסור חמור להצביע עבור 'עוצמה יהודית'

בן שאול , ב' באדר תש"פ

הרב ירוסלבסקי
הרב ירוסלבסקי
צילום: Yaacov Cohen/Flash90

חב"ד עם יהדות התורה. אב"ד חב"ד ורב קהילת חב"ד בנחלת הר חב"ד הרב יצחק יהודה ירוסלבסקי, פרסם היום (חמישי) מכתב היסטורי לתמיכה ביהדות התורה.

הרב ירוסלבסקי הבהיר כי בהתאם להוראתו הברורה של הרבי על החובה להצביע למפלגה החרדית ביותר, "אני ובני ביתי נצביע לרשימת יהדות התורה שסימנה ג'".

בהמשך מכתבו כותב הרב ירוסלבסקי כי לאור הסכנה הגדולה בהקמת ממשלת שמאל ולכל ענייני הדת ושלימות הארץ הקדושה, "אני מבקש שלא להתחכם, ולמלאות את רצונו הק' של הרבי, ולא שח"ו כ"א יעשה דין לעצמו, ויגרום ר"ל להיזק הרבים שאין על כל מחילה".

הרב ירוסלבסקי אף קבע ברורות כי חל איסור חמור להצביע למפלגת "עוצמה יהודית" שאינה עוברת את אחוז החסימה וכהוראתו של הרבי "שאסור לאבד אף קול ויש להרבות במספר המצביעים".

הרב ירוסלבסקי הינו הסמכות הרבנית העליונה של חב"ד בארץ הקודש - כך עולה ממכתב מיוחד שכתב הראשון לציון והרב הראשי לישראל לשעבר רבי מרדכי אליהו זצ"ל ובו ציטט את הרבי מחב"ד שהורה כך.

במכתבו משנת תשס"ד כותב הרב אליהו זצ"ל לרב ירוסלבסקי כי באחת משיחותיו עם הרבי אמר לו הרבי כי "הרב ירוסלבסקי הינו הסמכות הרבנית העליונה בענייני חב"ד בכל ארצנו הקדושה".