גרעין הדר בחיפה - מחבקים את כולם

מנכ"ל גרעין הדר בחיפה מספר על תרומתו העצומה של הגרעין לילדי העיר.

בשיתוף גרעין הדר , ב' באדר תש"פ

גרעין הדר בחיפה - מחבקים את כולם-ערוץ 7
דניאל ריבקין מנכ"ל הגרעין
התמונה באדיבות המצלם

את הילדים של העיר חיפה שאנו עובדים איתם במועדונית של גרעין הדר, אפשר לאפיין בצורה מאוד ברורה: הם צמאים לשמוע יותר על העם היהודי, על הסיפור שלנו, על החגים, המסורות ופרשת שבוע.

רבים מהם נפגשים בפעם הראשונה עם אברהם אבינו דרכינו. אבל הם תמיד רוצים לשמוע יותר. הם יושבים מרותקים עם הפה פעור וחוזרים שוב ושוב רק כדי לחוות עוד קצת מתחושת השייכות המהפנטת אותם.

אך מעבר לכך, ילדים רבים מגיעים מבתים לא פשוטים. מפורקים. הם מגיעים לפעמים שבורים, חסרי ביטחון והם פשוט מחפשים משפחה. מישהו שיקבל אותם ללא תנאים ויכיל אותם מתוך אהבה.

במועדונית, לאט לאט הם מצליחים לפרוח ולמצוא את מקומם. לא מזמן עדי, בת השירות של הגרעין, הזכירה לי איך נועה (שם בדוי) הגיעה למועדונית עם קשיים רגשיים לא פשוטים. איך בהתחלה היא הייתה ילדה סגורה לגמרי. לא דיברה, לא חייכה, אפילו לא הרימה מבט כשדיברו איתה.

אך כיום, נועה נמצאת במקום אחר לגמרי. בזכות העבודה איתה, היא מחייכת, מתחילה להצליח בלימודים, היא גייסה ביטחון עצמי וכמו שעדי אמרה לי "לראות הצלחה אצל ילדה כזו זה אחת החוויות המדהימות שיש".

הדבר המפתיע הוא, שדרך הילדים גם ההורים מתחילים להתחבר. פתאום אמא של נועה התחילה להגיע לאירועים שהגרעין עורך עבור האוכלוסייה המגוונת בשכונה. היא החלה להתעניין בדברים שלפני מספר שנים, לא הייתה מעלה בדעתה לשמוע עליהם.

זו רק דוגמה לילדה אחת מתוך ילדים רבים שעוברים דרכנו ומשפחה אחת מתוך רבות, שמסלול חייה השתנה בזכות הגרעין. אלו אנשים שאנחנו פוגשים אותם לא רק בשעות הלימודים, אלא גם אחר כך ברחוב ובשכונה בה אנחנו גרים.

בכדי להמשיך ולהרחיב את הפעילות, בחרנו בגרעין הדר לצאת בקמפיין מימון המונים שיאפשר לנו להביא עוד משפחות, ליצור עוד פרוייקטים ולהגדיל באופן משמעותי את הפרוייקטים הקיימים.

אנא עזרו לנו להגיע ליעד שהצבנו לעצמינו. בזכותכם נצליח להאיר את חיפה והצפון באור גדול של תורה ועשייה.